Dzieci w wieku 12 – 15 objęte programem szczepień przeciw Covid-19

Galway.pl 27 lipca 2021

Dzieci w wieku 12 – 15 objęte programem szczepień przeciw Covid-19

Irlandzki Rząd, zgodnie z rekomendacją Narodowego Komitetu Doradczego ds. Szczepień, rozszerzył narodowy program szczepień dla dzieci w wieku 12 – 15 lat.

Osobom w tej grupie wiekowej podana zostanie szczepionka mRNA – Moderna lub Pfizer. Wiadomość pojawiła się tuż po tym, jak dyrektor generalny HSE Paul Reid ogłosił wczoraj, że młodzież w wieku 16 – 17 lat będzie mogła zarejestrować się w systemie już dziś.

W poście na Twitterze minister zdrowia Stephen Donnelly zapewnił, że rodzice, którzy chcą zaszczepić swoje dzieci przeciw Covid-19 otrzymają szczegółowe informacje na ten temat już w nadchodzących dniach.

Osoby poniżej 16 roku życia będą potrzebowały zgody rodziców aby się zaszczepić – portal rejestracyjny HSE zostanie zaktualizowany aby umożliwić opiekunom rejestrację swoich pociech w systemie.

Szczepienia dzieci rozpoczną się prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu – wszystko po to aby zdążyć zaszczepić jak największą liczbę uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

szczepionka covid-19

Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Od jutra rano, 28 września, będzie czynny punkt szczepień na terenie kampusu NUI Galway. Od godziny 9:00 do 17:00 w głównym budynku Arts-Science studenci oraz personel uczelni, którzy chcą zaszczepić się przeciw Covid-19 będą mieli taką okazję.

Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta liczba osób bezdomnych w Irlandii. Najnowsze dane z Department of Housing pokazują, że bez dachu nad głową pozostaje 8212. 2189 z nich to dzieci.

Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Zgodnie ze zmianami, o których poinformował dziś po południu Tánaiste Leo Varadkar, w przyszłym roku ma wzrosnąć płaca minimalna w Irlandii.

Z Irlandii do USA za €149 – linia lotnicza wyprzedaje bilety

Aer Lingus ogłosił wyprzedaż bezpośrednich biletów z Irlandii do Stanów Zdjednoczonych reagując na doniesienia, że USA znoszą zakaz wjazdu dla zaszczepionych pasażerów z Unii Europejskiej.

Będzie Aldi na Ballybrit

Rada Miasta Galway wydała pozwolenie na budowę nowego supermarketu Aldi przy Old Monivea Road w Galway. Sklep będzie miał powierzchnię 1254 mkw. A jego budowa pochłonie aż 9 mln euro.

ceny domów w Irlandii

Ceny domów w Irlandii znów w górę

Raport opublikowany dziś przez CSO stwierdza jasno, że ceny domów w Irlandii wzrosły od zeszłego roku o 8.6%. Nieruchomości w Dublinie są o 8,1%, a poza stolicą aż o 9.1% droższe niż rok temu.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też