€1,000 za zorganizowanie domówki i inne kary za nieprzestrzeganie zasad

Galway.pl 21 października 2020

€1,000 za zorganizowanie domówki i inne kary za nieprzestrzeganie zasad

Jak donosi The Journal, na osoby organizujące imprezy domowe w czasie obowiązywania restrykcji Covid-19 na poziomie 5, może zostać nałożony mandat w wysokości do €1000.

Dziś w nocy Irlandia wchodzi w „level 5” – najwyższy poziom restrykcji mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Rząd opracowuje w związku z tym nowe przepisy, które pomogą zapanować nad osobami, które nie zastosują się do obowiązujących zasad.

Najwyższą grzywnę przewidziano dla właścicieli domów lub lokatorów, w których odbywać się będą przyjęcia/imprezy/domówki. Zakłada się, że organizatorem imprezy jest lokator, chyba że zostanie udowodnione inaczej.

Osoby oddalające się od swojego domu o więcej niż 5 km bez uzasadnionego powodu czeka kara w wysokości do €500.

Gardai otrzyma nowe uprawnienia do nakładania grzywien, a także do odwiedzania domów lub innych miejsc, gdzie organizowane będą spotkania i wydania nakazu opuszczenia nieruchomości. Osobom, które odmówią będzie groziła grzywna. Przedstawiciele nadal nie będą mogli wejść do nieruchomości bez odpowiednich dokumentów.

Protesty „antycovidowe”

Zgodnie z prawem obywatele mogą organizować protesty, jednak nowe przepisy wymuszają na protestujących konieczność zakrywania twarzy. W przypadku odmowy – mogą zostać nałożone grzywny.

Kary pieniężne będą nakładane tylko w wyjątkowych przypadkach i tylko po wyraźnej odmowie do zastosowania się do zasad.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Niemcy chcą zamknąć wszystkie resorty narciarskie w Unii Europejskiej

Zachodni sąsiedzi Polski oświadczyli, że będą naciskać Europę aby zabroniła w tym roku urlopów w narciarskich resortach. Wszystko oczywiście za sprawą panującej pandemii Covid-19.

Microsoft w Dublinie szuka 200 pracowników

Microsoft ogłosił, że zamierza utworzyć 200 nowych miejsc pracy w swoim oddziale w Dublinie zwiększając tym samym liczbę zatrudnionych w Microsoft w Irlandii pracowników do 2,700.

Jest brytyjska szczepionka przeciw Covid-19

Kolejne dobre wieści napływają ze świata w sprawie szczepionek przeciw Covid-19. Brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet w Oksfordzie potwierdziły, że ich szczepionka wykazuje skuteczność na poziomie 70%, a po podaniu dwóch dawek nawet 90%.

Zoo w Dublinie

Zagrożone zamknięciem Zoo w Dublinie zebrało milion euro w 12 godzin

Dublińskie zoo, które z powodu pandemii Covid-19 stanęło przed groźbą permanentnego zamknięcia, zebrało w ciągu niespełna 12 godzin €1,000,000.

Jeszcze przed świętami pracę w Boston Scientific może stracić kilkuset pracowników

Zlokalizowana od 25 lat na Ballybrit w Galway firma medyczna, Boston Scientific, ogłosiła we wtorek, że zaprzestaje produkcji jednego ze swoich urządzeń medycznych, co będzie skutkowało zwolnieniami jeszcze przed końcem roku.

Nowa szczepionka na Covid-19 jeszcze skuteczniejsza od poprzedniej

Druga szczepionka na Covid-19, o której wiadomo, wykazuje jeszcze wyższą skuteczność od zastrzyków Pfizer’a i BioNTech.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też