Europa otwiera granice dla turystów

Galway.pl 15 czerwca 2020

Europa otwiera granice dla turystów

Państwa Wspólnoty Europejskiej powoli luzują restrykcje i otwierają granice dla turystów z zagranicy. Początkowo europejskie kraje miały zacząć wpuszczać turystów w tym samym momencie czyli od dziś (15 czerwca), jednak część z nich otworzyła granice trochę wcześniej, inni wstrzymali się przed znoszeniem restrykcji.

W Irlandii granice nigdy nie zostały zamknięte dla turystów, wprowadzono jednak obowiązkową, 14-to dniową kwarantannę dla wszystkich podróżnych o statucie „non essential” przybywających do kraju.

Choć granice popularnych letnich kurortów zostały otwarte, irlandzki rząd zaleca pozostanie na miejscu i wstrzymanie się z rezerwacją biletów lotniczych. Wielu z nas ma jednak dosyć lockdown’u i nie marzy o niczym innym jak o wakacjach pod palmami.

Gdzie można pojechać?

Od dziś Francja, Belgia i Grecja znoszą ograniczenia dotyczące podróży po Europie. Na wjazd do kraju, Grecja pozwala nawet podróżnym z Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Korei Południowej, Chin, Izraela i Libanu.

Niemcy zaprzestają dziś kontroli na granicach lądowych. Włochy, które ucierpiały z powodu Covid-19 najbardziej, otworzyły granice dla turystów z Europy już 3 czerwca. Restrykcje dla turystów częściowo zniosły także: Bułgaria, Chorwacja, Węgry, Łotwa, Litwa, Estonia, Słowacja i Słowenia. Kraje te nie wpuszczają jednak osób Wielkiej Brytanii i Szwecji.

Polska otworzyła granice dla obywateli Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii 13 czerwca. Szwecja nigdy nie zamykała swoich granic dla obywateli Unii Europejskiej. Austria pozwala na wjazd wszystkim swoim sąsiadom, a od jutra także obywatelom pozostałych krajów UE, z wyłączeniem Portugalii, Hiszpanii i Szwecji, oraz Wielkiej Brytanii.

Od dziś Czechy pozwalają na wjazd obywatelom prawie całej Europy, z wyjątkiem mieszkańców krajów uznanych za obarczone największym ryzykiem.

21 czerwca ograniczenia związane z podróżowaniem po Europie zniesie Hiszpania. Jedynie granica lądowa z Portugalią pozostanie zamknięta do 1 lipca.

Przypomnijmy, że spośród europejskich krajów tylko Polsce i Szwecji nie udało się jeszcze spłaszczyć krzywej zachorowań na Covid-19.

Statistic: Number of new Coronavirus (COVID-19) cases confirmed in Poland in 2020, by date of report | Statista
Find more statistics at Statista

Źródło: thejournal.ie

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Coraz więcej zachorowań na Covid-19 wśród ludzi młodych

Na początku pandemii Covid-19 chorowały głównie osoby starsze, które również najgorzej radziły sobie z wychodzeniem z choroby.

Ceny domów w Galway w dół

Ceny domów w Galway spadły w czerwcu o 8% w porównaniu do tego samego miesiąca w zeszłym roku.

Ryanair obiecuje wypłatę zwrotów za anulowane loty

Ryanair ogłosił, że większość klientów oczekujących na zwroty pieniędzy za anulowane z powodu pandemii loty, otrzyma pieniądze przed końcem tego miesiąca.

Nowy Boots na Knocknacarra już otwarty

Od 1 lipca mamy w Galway nie dwa, a trzy sklepy Boots. Klienci odwiedzający nowy sklep na Knocknacarra mają do dyspozycji aptekę z farmaceutami gotowymi udzielać porad i realizować recepty.

Lista bezpiecznych krajów wg. Unii Europejskiej

Unia Europejska udostępniła właśnie listę 15 krajów uznanych za „bezpieczne”, z którymi Europa może utworzyć tzw. pomosty podróżne od środy 1 lipca.

Liczba zakażeń Covid-19 w Irlandii rośnie. Winowajcą wyjazdy zagraniczne

Irlandia jest od poniedziałku w trzeciej fazie przyspieszonego luzowania restrykcji. Niestety liczba nowych przypadków zachorowań na Covid-19 zaczyna znów rosnąć.

Tagi :

Zobacz też