Europejska Agencja Leków autoryzuje szczepionkę Moderny

Galway.pl 6 stycznia 2021

Europejska Agencja Leków autoryzuje szczepionkę Moderny

Dziś Europejska Agencja Leków wydała pozytywną opinię w sprawie dopuszczenia do obrotu w Unii Europejskiej szczepionki przeciw Covid-19 firmy Moderna. Najprawdopodobniej w ciągu nadchodzących 24 godzin szczepionka uzyska zgodę Komisji Europejskiej.

Preparat Moderny jest, podobnie jak w przypadku Pfizer-BioNTech, szczepionką RNA. Tak samo jak jej poprzednik podawana jest w dwóch dawkach i ma podobnie wysoką skuteczność (ok.95%).

Jest natomiast łatwiejsza w dystrybucji bo nie wymaga przechowywania w ekstremalnie niskiej temperaturze. Po rozmrożeniu szczepionka Moderny zachowuje swoje właściwości przez 30 dni w temperaturze 2-8 stopni C.

Unia Europejska zawarła z Moderną umowę na zakup 80 milionów dawek szczepionki, z czego 880,000 ma trafić do Irlandii. Pojawienie się szczepionki Moderny pozwoli na wykonanie do 10,000 dodatkowych szczepień tygodniowo w Irlandii.

Jak działa szczepionka Moderny?

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

W tym roku parada okazji Dnia Świętego Patryka inna niż dotychczas

W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Oficjalną paradę zastąpi w marcu 2021 roku impreza wirtualna.

Tylko 2% populacji Irlandii zaszczepiona przeciw Covid-19

Według najnowszych danych, tylko 94000 osób w Irlandii otrzymało szczepionkę przeciw Covid-19.

Ryanair najgorszy w wypłacaniu zwrotów za anulowane loty

Ryanair wraz z Virgin Atlantic otrzymały najniższe noty w ankiecie dotyczącej wypłat zwrotów za anulowane loty, przeprowadzonej przez organ ochrony konsumentów Which?. Obie linie zostały daleko w tyle za swoimi konkurentami: Jet 2, Tui, British Airways i easyJet.

Cow and Gate i Aptamil Muesli wycofane ze sprzedaży

Nutricia – producent sprzedawanych w irlandzkich sklepach przekąsek dla dzieci Cow and Gate i Aptamil Muesli, wycofuje część swoich produktów ze sprzedaży.

Irlandzkie szpitale przepełnione, pielęgniarki wzywają rząd do interwencji

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) wezwała rząd do pilnej interwencji, w tym do włączenia prywatnych szpitali od użytku publicznego aby odciążyć państwowe placówki zdrowia.

Wjazd do Irlandii tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

Irlandzki Rząd ogłosił dziś zaostrzone zasady wjazdu do Irlandii w czasie pandemii Covid-19.

Tagi :

Zobacz też