Galway Market od jutra otwarty

Galway.pl 22 maja 2020

Galway Market od jutra otwarty

Po raz pierwszy od marca, Galway Market zostanie otwarty w nadchodzący weekend.

Irlandia jest obecnie w fazie 1 odmrażania gospodarki i luzowania restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19. W związku z tym miejskie ryneczki z lokalnymi wyrobami mogą zostać otwarte.

Galway Market będzie wracał do „normalności” etapami i z zachowaniem ograniczeń dla odwiedzających.

W najbliższą sobotę na rynku w Galway kupimy tylko wyroby rolnicze i żywność. Pozostali sprzedawcy dołączą w odpowiednim czasie.

Na ryneczku w Galway będą od jutra obowiązywały ścisłe zasady bezpieczeństwa zarówno dla sprzedających jak i odwiedzających. Stoiska otrzymają więcej przestrzeni, zostaną rozstawione w większej niż zwykle odległości od siebie.

Kupujący są proszeni o zachowaniu dystansu społecznego tak jak w przypadku innych miejsc publicznych.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Protest przeciwko rasizmowi i przemocy policyjnej w sobotę w Galway

Na najbliższą sobotę zaplanowano w Galway pokojową demonstrację przeciwko rasizmowi. Podobne protesty miały już miejsce w Ameryce Północnej i na kontynencie europejskim po tym jak w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych Afroamerykanin George Floyd zmarł na skutek brutalnej akcji policji.

Zoo w Dublinie otwarte

Zoo w Dublinie zostało dziś ponownie otwarte. Jak można się było spodziewać wprowadzono szereg nowych środków ostrożnosci mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Podatek od nieruchomości w Irlandii – zmiany w Local Property Tax

Podatek od nieruchomości, podobnie jak abonament telewizyjny to jedna z wielu „radości” jakie spotykają nas w dorosłym życiu. Rok 2020 niesie ze sobą zmiany w LPT, z którymi warto się zapoznać, jeśli posiadamy własne lokum w Irlandii.

Od dziś obowiązek wskazania miejsca pobytu po przyjeździe do Irlandii

Od dziś, 28 maja, osoby przybywające do Irlandii są zobowiązane do wypełnienia specjalnego formularza Passenger Locator Form w celu wskazania miejsca swojego pobytu na wyspie.

Eason zwolni 150 pracowników

Znana irlandzka księgarnia Eason, ma w planach zwolnienie 150 pracowników. Wszystko za sprawą pandemii Covid-19 i konieczności zamknięcia sklepów. Sprzedawca musi obniżyć koszty o 30% aby utrzymać się na rynku.

Do €10,000 na start dla małych przedsiębiorstw

15 maja Minister Heather Humphreys ogłosił utworzenie programu Covid-19 Restart Grants o łącznej wartości €250 milionów.

Kategorie : Newsy z Galway

Zobacz też