Google rezygnuje z biurowca w Dublinie

Galway.pl 8 września 2020

Google rezygnuje z biurowca w Dublinie

Google porzucił plany wynajęcia potężnej powierzchni biurowej (18,766 metrów kwadratowych) w dokach stolicy.

Rozmowy na temat najmu 7 piętrowego budynku Sorting Office trwały od 2019 roku. Jak donosi Bloomberg, Google zrezygnował z przedsięwzięcia.

Gigant technologiczny zatrudnia obecnie 8,000 osób w Irlandii. Siedziba firmy mieści się w Dublinie przy Barrow Street.

Nowa lokalizacja miałaby pomieścić 2,000 pracowników. Zgodnie z informacją na stronie zarządcy budynku – Marlet, unowocześniony Sorting Office, będący dawną siedzibą An Post, wyposażony jest między innymi w ogród na dachu, siłownię i parking na ponad 300 rowerów.

W chwili obecnej Google wdrożył plan pracy z domu i większość pracowników firmy nie wróci do biur przed wakacjami 2021 roku.

Firmy takie jak Twitter Inc., Google i Facebook Inc. pomogły ożywić kraj po krachu na rynku nieruchomości. Niestety w ostatnim czasie średnia powierzchnia wynajmowanych przez wielkich graczy powierzchni w Irlandii znacznie spadła. Eksperci twierdzą, że może to być zapowiedzią kolejnego kryzysu gospodarczego na miarę tego z 2008 roku.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

2 w cenie 1 – pierwsza w historii oferta „Buy One Get One Free” w Ryanair

Ryanair ogłosił dziś błyskawiczną promocję na swoje bilety. Po raz pierwszy w historii, tani przewoźnik oferuje dwa bilety w cenie jednego.

Społecznicy z Galway poszukiwani

Polacy są jedną z najliczniejszych, a w niektórych hrabstwach najliczniejszą, mniejszością narodową w Irlandii. Jednak aby nasz głos się naprawdę liczył potrzebujemy społeczników, którzy będą nas godnie reprezentować i zadbają o nasze interesy.

Prawie połowa społeczeństwa obawia się, że najgorsze dopiero przed nami

Niemal połowa irlandzkiego społeczeństwa uważa, że sytuacja z pandemią Covid-19 pogorszy się i tak naprawdę najgorsze dopiero przed nami.

Dunnes Stores i Lidl wycofują produkty drobiowe w obawie przed listerią

Sieć sklepów Dunnes Stores wycofała dziś ze sprzedaży szereg produktów z kurczaka z powodu możliwej obecności niebezpiecznych bakterii.

Noc Kultury czyli Culture Night w Irlandii

Pomimo utrudnień wiążących się z pandemią Covid-19, coroczny wieczór kultury odbędzie się w wielu zakątkach Irlandii i to już dziś.

Zmiany w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment

Irlandzki Rząd ogłosił wczoraj kolejny zestaw zmian w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment, które wchodzą w życie dziś, 17 września.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też