Ikea odkupi stare meble od swoich klientów w ramach programu “Buy Back”

Galway.pl 30 czerwca 2021

Ikea odkupi stare meble od swoich klientów w ramach programu “Buy Back”

Jeśli od lat gromadzisz meble z IKEA i część z nich zalega w twoim garażu to ucieszy cię fakt, że meblowy gigant wdrożył właśnie nowy program “Buy Back” i chętnie je od ciebie odkupi.

Nowa inicjatywa wynika ze zobowiązania Ikei do stania się firmą przyjazną środowisku. Do 2030 r. wszystkie produkty IKEA będą wytwarzane z materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu.

W ramach kampanii “Buy Back” Ikea umożliwi swoim klientom pozbycie się używanych mebli. W zależności od zużycia produktów, właściciele otrzymają bony o wartości do 50% ceny pierwotnej. Produkty lekko zniszczone IKEA wyceni na 40% wartości pierwotnej, a za mocniej zniszczone produkty dostaniemy 30% ich pierwotnej wartości. Bony będzie można realizować we wszystkich sklepach IKEA.

Peter Jelkeby Chief Sustainability Officer z IKEA Ireland powiedział: „Gospodarstwa domowe odpowiedzialne są za 60% emisji gazów cieplarnianych, zużywając około jednej trzeciej energii i 10% wody używanej na całym świecie.

Nawet drobne działania mogą znacząco zmienić wpływ wywierany na naszą planetę.  Jako jedna z największych marek na świecie, dostrzegamy wyjątkową okazję, aby pomóc w realizacji pozytywnych zmian.

Klienci, którzy chcą odsprzedać swoje stare meble IKEA, mogą odwiedzić stronę IKEA.ie i wypełnić formularz wstępnej wyceny. Meble będą odbierane w punkcie zwrotów w sklepie na Ballymun.

Produkty objęte programem “Buy Back” to między innymi komody, szafy, szuflady, regały, stoły i biurka kupione w ostatnich 7 latach.

Odkupione od klientów meble, IKEA ponownie sprzeda już jako używane zapewniając im dłuższe życie. Program ruszył dziś.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Od jutra – szczepionka dostępna dla 16 i 17 latków

Od wtorku 27 lipca 2021 roku młodzież w wieku 16 i 17 lat będzie mogła zarejestrować się w narodowym systemie szczepień w Irlandii. Nie dalej jak tydzień temu rozpoczęła się rejestracja osiemnastolatków.

1700€ za noc w domu na Shop Street

Czy wiedzieliście, że właściciele lokali przy Shop Street wynajmują swoje nieruchomości nawet za 1700€ za noc? Kogo stać na taką ekstrawagancję?

Nadchodzi upalny weekend w Irlandii

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas upalny weekend. Wyjątkowo wysokie temperatury odnotowano w ostatnim okresie w różnych zakątkach Europy.

Ryanair szuka 2000 pilotów

Ryanair szykuje się do powrotu do gry i planuje zatrudnić około 2000 pilotów.

Utrudnienia na drodze w pobliżu Monivea

Galway County Council rozpoczął dziś prace remontowe obejmujące zmianę nawierzchni na drodze L7148 przy Cuddoo East.

NPHET ostrzega – Irlandia u progu czwartej fali Covid-19

Zespół NPHET zapowiedział, że Irlandia znajduje się obecnie na początku kolejnej, czwartej już fali Covid-19. Komentarz pojawił się po tym jak wczoraj ogłoszono 448 nowych przypadków zachorowań a całkowita liczba zgonów spowodowanych następstwami zarażenia koronawirlsem w Irlandii sięgnęła 5000.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też