Ikea odkupi stare meble od swoich klientów w ramach programu “Buy Back”

Galway.pl 30 czerwca 2021

Ikea odkupi stare meble od swoich klientów w ramach programu “Buy Back”

Jeśli od lat gromadzisz meble z IKEA i część z nich zalega w twoim garażu to ucieszy cię fakt, że meblowy gigant wdrożył właśnie nowy program “Buy Back” i chętnie je od ciebie odkupi.

Nowa inicjatywa wynika ze zobowiązania Ikei do stania się firmą przyjazną środowisku. Do 2030 r. wszystkie produkty IKEA będą wytwarzane z materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu.

W ramach kampanii “Buy Back” Ikea umożliwi swoim klientom pozbycie się używanych mebli. W zależności od zużycia produktów, właściciele otrzymają bony o wartości do 50% ceny pierwotnej. Produkty lekko zniszczone IKEA wyceni na 40% wartości pierwotnej, a za mocniej zniszczone produkty dostaniemy 30% ich pierwotnej wartości. Bony będzie można realizować we wszystkich sklepach IKEA.

Peter Jelkeby Chief Sustainability Officer z IKEA Ireland powiedział: „Gospodarstwa domowe odpowiedzialne są za 60% emisji gazów cieplarnianych, zużywając około jednej trzeciej energii i 10% wody używanej na całym świecie.

Nawet drobne działania mogą znacząco zmienić wpływ wywierany na naszą planetę.  Jako jedna z największych marek na świecie, dostrzegamy wyjątkową okazję, aby pomóc w realizacji pozytywnych zmian.

Klienci, którzy chcą odsprzedać swoje stare meble IKEA, mogą odwiedzić stronę IKEA.ie i wypełnić formularz wstępnej wyceny. Meble będą odbierane w punkcie zwrotów w sklepie na Ballymun.

Produkty objęte programem “Buy Back” to między innymi komody, szafy, szuflady, regały, stoły i biurka kupione w ostatnich 7 latach.

Odkupione od klientów meble, IKEA ponownie sprzeda już jako używane zapewniając im dłuższe życie. Program ruszył dziś.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Zbiórka elektroodpadów na Connemara

W tym tygodniu odbędą się dwie bezpłatne zbiórki elektroodpadów na Connemara.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na trasie Galway-Dublin

W nadchodzący weekend możemy spodziewać się zmian w normalnym rozkładzie jazdy pociągów do i z Dublina. Wszystko za sprawą zaplanowanych na najbliższe dni prac modernizacyjnych linii.

Koniec z maseczkami w samolotach

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ogłosiły dziś, że od najbliższego poniedziałku, tj. 16 maja 2022 roku, maseczki ochronne, nie będą już wymagane podczas europejskich lotów.

Dwa auta spłonęły tej nocy w Galway

Lokalna Gardaí prowadzi śledztwo w sprawie podpalenia trzech aut w ciągu jednej nocy w jednej z dzielnic Galway.

Transport publiczny w Irlandii o połowę tańszy ale tylko dla młodych

Dziś, tj. 9 maja, weszła w życie nowa taryfa na transport publiczny dla podróżnych w wieku od 19 do 23 lat. Aż do swoich 24 urodzin, młodzi pasażerowie będą podróżować w Irlandii transportem publicznym 50% taniej.

sciezki-rowerowe-w-irlandii

3500 kilometrów ścieżek rowerowych w Irlandii

W najnowszym planie Krajowej Sieci Rowerowej (NCN) zaproponowanej przez Transport Infrastructure Ireland (TII) znalazło się łącznie aż 3,5 kilometra ścieżek rowerowych na terenie całej Irlandii.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też