Irlandia na Level 3 restrykcji Covid-19

Galway.pl 6 października 2020

Irlandia na Level 3 restrykcji Covid-19

Liczba potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem wzrasta. Mimo rekomendacji NPHET aby kraj przeszedł na Level 5 restrykcji Covid-19, Irlandzki Rząd podjął decyzję o wprowadzeniu restrykcji na poziomie 3.

Ogłaszając decyzję, premier Micheal Martin powiedział:

Należy pamiętać, że jesteśmy w zupełnie innej sytuacji niż byliśmy w marcu. Wirus rozprzestrzenia się ponieważ ludzie pozwalają mu się rozprzestrzeniać.

Według rządu priorytetem jest teraz utrzymanie otwartych szkół i innych placówek opieki nad dziećmi i zminimalizowanie zakłóceń w innych sektorach. Oznacza to, że wiele usług przejdzie do trybu online, ale niektóre firmy zostaną zamknięte.

Co decyzja o wprowadzeniu restrykcji na poziomie 3 oznacza dla nas?

 • Po pierwsze rząd chce aby każdy pozostawał w obrębie swojego hrabstwa chyba, że wyjazd jest absolutnie niezbędny (praca, szkoła i inne ważne powody). Zamiast transportu publicznego lepiej iść pieszo lub pojechać rowerem. Transport publiczny będzie funkcjonował z 50% obłożeniem, maseczki w środkach transportu publicznego będą obowiązkowe.
 • Spotkania towarzyskie w domach mogą się odbywać pod warunkiem, że nie bierze w nich udział więcej jak 6 osób z łącznie dwóch gospodarstw domowych (możemy odwiedzić rodziców pod warunkiem, że w tym samym czasie nikt inny ich nie odwiedzi).
 • Szkoły, przedszkola, żłobki podobnie jak place zabaw i parki pozostaną otwarte.
 • Osobom powyżej 70 roku życia zaleca się ostrożność i własną ocenę zagrożeń.
 • Należy zachować dystans, ograniczyć kontakty z innymi do absolutnego minimum, pozostawać w domu tak długo jak to możliwe.
 • Wizyty w domach opieki są zabronione z wyjątkiem sytuacji krytycznych.
 • Wszystkie wydarzenia religijne w tym nabożeństwa mają się odbywać wyłącznie w formie online. Śluby i pogrzeby mogą gromadzić maksymalnie 25 osób.
 • Zabronione są wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe, szkolenia, konferencje, spektakle teatralne i wydarzenia artystyczne w pomieszczeniach.
 • W eventach organizowanych na zewnątrz może brać udział maksymalnie 15 osób.
 • Siłownie pozostaną otwarte tylko dla treningów idywidualnych. Treningi nie wymagające kontaktu w grupach do 15 osób są dozwolone pod warunkiem zachowania zalecanych środków ostrożności.
 • Restauracje i puby serwujące jedzenie nie będą mogły obsługiwać klientów wewnątrz budynku. Wszystkie puby i restauracje mogą nadal prowadzić działalność pod warunkiem serwowania napojów i jedzenia na zewnątrz. Puby w Dublinie pozostaną zamknięte.
 • Kluby nocne i kasyna pozostaną zamknięte.
 • Sklepy i usługi mogą pozostać otwarte pod warunkiem wdrożenia odpowiednich procedur i nakazu noszenia maseczek.
 • Hotele, domy gościnne i B&B mogą zostać otwarte z ograniczoną ofertą usługową.

Szczegółowe informacje na temat restrykcji w poszczególnych sektorach dostępne są w dokumentach:

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

€1,000 za zorganizowanie domówki i inne kary za nieprzestrzeganie zasad

Jak donosi The Journal, na osoby organizujące imprezy domowe w czasie obowiązywania restrykcji Covid-19 na poziomie 5, może zostać nałożony mandat w wysokości do €1000.

Co otwarte, a co zamknięte podczas sześciu tygodni restrykcji na poziomie 5 w Irlandii

Rząd ogłosił wczoraj, że w środę w nocy kraj przechodzi do restrykcji na poziomie 5 na okres sześciu tygodni. Oznacza to, że tylko „niezbędne” sklepy i usługi mogą pozostać otwarte.

Rząd planuje wprowadzić restrykcje na poziomie 5 na sześć tygodni

Jak donosi The Irish Times, na trwającym w tej chwili posiedzeniu, ministrowie zdecydują o zatwierdzenie powrotu do najostrzejszych restrykcji w całym kraju.

Restrykcje na poziomie 4 lub 5 w całej Irlandii

Irlandzki Rząd spotka się dziś po południu aby podjąć decyzję w sprawie nałożenia nowych restrykcji Covid-19.

Tegoroczny Galway Christmas Market odwołany

Rada Miasta Galway postanowiła odwołać tegoroczny jarmark świąteczny znany wszystkim pod lokalną nazwą Galway Christmas Market. Włodarze miasta doszli do wniosku, że zorganizowanie takiej imprezy z zachowaniem wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa jest w dobie Covid-19 niemożliwe.

Kończą się miejsca na oddziałach intensywnej terapii w irlandzkich szpitalach

Szpital Uniwersytecki w Cork, Mercy Hospital i St. Vincent’s to kolejne szpitale w kraju, w których zabrakło miejsc na oddziałach intensywnej terapii (ICU) ze względu na ciągle rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też