Irlandia Północna znosi 14-dniową kwarantannę

Galway.pl 10 lipca 2020

Irlandia Północna znosi 14-dniową kwarantannę

Północna Irlandia zniosła wymóg poddawania się samoizolacji po powrocie z zagranicy otwierając tym samym drogę dla lokalnej turystyki. Oznacza to także, że mieszkańcy Irlandii Północnej będą mogli wyjechać na wakacje za granicę i nie odbywać kwarantanny po powrocie z urlopu.

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował wczoraj listę kilkudziesięciu krajów, w tym Irlandii, Hiszpanii, Australii i Kanady, po przyjeździe z których turyści nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie. Ograniczenia zniosły też Anglia i Walia, ale na liście rządu Szkocji znalazło się tylko 39 z 50 „bezpiecznych” krajów.

Listy mają być na bieżąco aktualizowane w zależności od rozwoju wydarzeń związanych z Covid-19 w poszczególnych krajach.

Irlandzka „zielona lista” miała zostać opublikowana przed 9 lipca jednak rząd wstrzymał się z decyzjami do rozpoczęcia fazy 4 luzowania restrykcji (20 lipca).

Na liście znajdą się kraje, które mają taki sam lub podobny status zachorowań co Irlandia. Do tych miejsc będzie można bezpiecznie podróżować – powiedział premier Mícheál Martin.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Nowe połączenia Bus Eireann z Galway na lotniska w Dublinie i Shannon

Od wczoraj, 9 sierpnia, działają cztery nowe połączenia Bus Eireann między Galway a lotniskiem w Dublinie oraz Cork (przez lotnisko w Shannon).

Od poniedziałku maski w sklepach obowiązkowe

Od najbliższego poniedziałku noszenie maseczek w sklepach i galeriach handlowych w Irlandii będzie obowiązkowe. Do tej pory było tylko zalecane.

Nowy program Galway International Arts Festival już dostępny

Galway International Arts Festival miał się odbyć, jak co roku, w lipcu jednak został odwołany z powodu pandemii Covid-19.

Znany organizator wycieczek zamyka 166 biur w Irlandii i Wielkiej Brytanii

Znane wszystkim brytyjskie biuro podróży Tui ogłosiło dziś, że ma zamiar zamknąć 166 swoich przedstawicielstw w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Czy maseczki obniżają poziom tlenu? – lekarz z Dublina obala mit

Film obalający mit, że noszenie maseczek zmniejsza poziom tlenu we krwi podbija internet.

Prawie 6,000 osób przylatuje każdego dnia do Irlandii

Każdego dnia do Irlandii przylatuje niemal 6,000 pasażerów z czego jedna trzecia to podróżni z Wielkiej Brytanii.

Kategorie : Newsy z Irlandii

Zobacz też