Irlandzkie szpitale przepełnione, pielęgniarki wzywają rząd do interwencji

Galway.pl 13 stycznia 2021

Irlandzkie szpitale przepełnione, pielęgniarki wzywają rząd do interwencji

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) wezwała rząd do pilnej interwencji, w tym do włączenia prywatnych szpitali od użytku publicznego aby odciążyć państwowe placówki zdrowia.

Dziś o godzinie 14-tej, liczba osób hospitalizowanych z powodu Covid-19 sięgnęła w Irlandii 1750, z czego 172 osoby wymagają intensywnej opieki medycznej na ICU.

Trzecia fala koronawirusa wywiera ogromną presję na służbę zdrowia, gdzie problem stanowią także niedobory kadrowe. W związku z tym HSE apeluje aby osoby, które miały bliski kontakt z potwierdzonymi przypadkami Covid-19, a nie mają objawów, wróciły do pracy przed upływem 14 dni. Według INMO jest to zbyt ryzykowne.

W dzisiejszym oświadczeniu organizacja wezwała rząd do pilnej interwencji zwracając uwagę na pięć obszarów, którymi trzeba się zająć.

W pierwszej kolejności INMO chce aby pracownicy, którzy mieli bliski kontakt z chorymi i nie mają objawów, nie byli proszeni o powrót do pracy przed upływem 14 dni samoizolacji.

Organizacja apeluje o włączenie wszystkich prywatnych szpitali i ich personelu do użytku publicznego w celu zwiększenia liczby dostępnych łóżek intensywnej opieki medycznej i zmniejszenia braków kadrowych.

Pielęgniarki chcą także jasnych przepisów dotyczących opieki nad dziećmi, w postaci częściowego otwarcia szkół lub rozszerzenia opieki pozaszkolnej, a także priorytetowych szczepień przeciw Covid-19 dla personelu medycznego.

INMO po raz kolejny wezwało do zapewnienia godziwych warunków płacy i pracy dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa, którzy w wielu przypadkach pracują za niedopuszczalnie niskie wynagrodzenie, bez prawidłowych umów zapewniających ochronę zatrudnienia i prawa pracownicze.

Prezes INMO, Karen McGowan powiedziała, że według członków organizacji, system jest przeciążony i nie radzi sobie z obecną liczbą zachorowań na koronawirusa w Irlandii.

Decyzje na każdym szczeblu podejmowane są zbyt późno żaby skutecznie zapobiegać nowym infekcjom. Efekty tego widać coraz wyraźniej – dodała.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

W tym roku parada okazji Dnia Świętego Patryka inna niż dotychczas

W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Oficjalną paradę zastąpi w marcu 2021 roku impreza wirtualna.

Tylko 2% populacji Irlandii zaszczepiona przeciw Covid-19

Według najnowszych danych, tylko 94000 osób w Irlandii otrzymało szczepionkę przeciw Covid-19.

Ryanair najgorszy w wypłacaniu zwrotów za anulowane loty

Ryanair wraz z Virgin Atlantic otrzymały najniższe noty w ankiecie dotyczącej wypłat zwrotów za anulowane loty, przeprowadzonej przez organ ochrony konsumentów Which?. Obie linie zostały daleko w tyle za swoimi konkurentami: Jet 2, Tui, British Airways i easyJet.

Cow and Gate i Aptamil Muesli wycofane ze sprzedaży

Nutricia – producent sprzedawanych w irlandzkich sklepach przekąsek dla dzieci Cow and Gate i Aptamil Muesli, wycofuje część swoich produktów ze sprzedaży.

Irlandzkie szpitale przepełnione, pielęgniarki wzywają rząd do interwencji

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) wezwała rząd do pilnej interwencji, w tym do włączenia prywatnych szpitali od użytku publicznego aby odciążyć państwowe placówki zdrowia. Dziś o godzinie 14-tej, liczba osób hospitalizowanych z powodu Covid-19 sięgnęła w Irlandii 1750, z czego 172 osoby wymagają intensywnej opieki medycznej na ICU. Trzecia fala koronawirusa wywiera ogromną presję na służbę zdrowia, gdzie problem stanowią także niedobory kadrowe. W związku z tym HSE apeluje aby osoby, które miały bliski kontakt z potwierdzonymi przypadkami Covid-19, a nie mają objawów, wróciły do pracy przed upływem 14 dni. Według INMO jest to zbyt ryzykowne. W dzisiejszym oświadczeniu organizacja wezwała rząd do pilnej interwencji zwracając uwagę na pięć obszarów, którymi trzeba się zająć. W pierwszej kolejności INMO chce aby pracownicy, którzy mieli bliski kontakt z chorymi i nie mają objawów, nie byli proszeni o powrót do pracy przed upływem 14 dni samoizolacji. Organizacja apeluje o włączenie wszystkich prywatnych szpitali […]

Wjazd do Irlandii tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

Irlandzki Rząd ogłosił dziś zaostrzone zasady wjazdu do Irlandii w czasie pandemii Covid-19.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też