Jeszcze przed świętami pracę w Boston Scientific może stracić kilkuset pracowników

Galway.pl 19 listopada 2020

Jeszcze przed świętami pracę w Boston Scientific może stracić kilkuset pracowników

Zlokalizowana od 25 lat na Ballybrit w Galway firma medyczna, Boston Scientific, ogłosiła we wtorek, że zaprzestaje produkcji jednego ze swoich urządzeń medycznych, co będzie skutkowało zwolnieniami jeszcze przed końcem roku.

Amerykański koncern będący największym pracodawcą w Galway, zatrzymał produkcję systemu zastawek LOTUS Edge.

Produkcją i rozwojem LOTUS Edge zajmowało się w Boston Scientific w Galway kilkuset pracowników. Rzecznik firmy przyznał, że dokładna liczba pracowników, którzy zostaną zwolnieni nie jest jeszcze znana.

Firma zatrudnia w tej chwili w Galway 3,700 osób.

Proces konsultacji dopiero się rozpoczął. Pracujemy nad przeniesieniem pracowników zaangażowanych do tej pory w projekt LOTUS Edge do innych działów aby ograniczyć liczbę zwolnień – powiedział rzecznik firmy.

Więcej na ten temat przeczytacie w dzisiejszej Connacht Tribune.

 

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Niemcy chcą zamknąć wszystkie resorty narciarskie w Unii Europejskiej

Zachodni sąsiedzi Polski oświadczyli, że będą naciskać Europę aby zabroniła w tym roku urlopów w narciarskich resortach. Wszystko oczywiście za sprawą panującej pandemii Covid-19.

Microsoft w Dublinie szuka 200 pracowników

Microsoft ogłosił, że zamierza utworzyć 200 nowych miejsc pracy w swoim oddziale w Dublinie zwiększając tym samym liczbę zatrudnionych w Microsoft w Irlandii pracowników do 2,700.

Jest brytyjska szczepionka przeciw Covid-19

Kolejne dobre wieści napływają ze świata w sprawie szczepionek przeciw Covid-19. Brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet w Oksfordzie potwierdziły, że ich szczepionka wykazuje skuteczność na poziomie 70%, a po podaniu dwóch dawek nawet 90%.

Zoo w Dublinie

Zagrożone zamknięciem Zoo w Dublinie zebrało milion euro w 12 godzin

Dublińskie zoo, które z powodu pandemii Covid-19 stanęło przed groźbą permanentnego zamknięcia, zebrało w ciągu niespełna 12 godzin €1,000,000.

Jeszcze przed świętami pracę w Boston Scientific może stracić kilkuset pracowników

Zlokalizowana od 25 lat na Ballybrit w Galway firma medyczna, Boston Scientific, ogłosiła we wtorek, że zaprzestaje produkcji jednego ze swoich urządzeń medycznych, co będzie skutkowało zwolnieniami jeszcze przed końcem roku. Amerykański koncern będący największym pracodawcą w Galway, zatrzymał produkcję systemu zastawek LOTUS Edge. Produkcją i rozwojem LOTUS Edge zajmowało się w Boston Scientific w Galway kilkuset pracowników. Rzecznik firmy przyznał, że dokładna liczba pracowników, którzy zostaną zwolnieni nie jest jeszcze znana. Firma zatrudnia w tej chwili w Galway 3,700 osób. Proces konsultacji dopiero się rozpoczął. Pracujemy nad przeniesieniem pracowników zaangażowanych do tej pory w projekt LOTUS Edge do innych działów aby ograniczyć liczbę zwolnień – powiedział rzecznik firmy. Więcej na ten temat przeczytacie w dzisiejszej Connacht Tribune.   Więcej newsów

Nowa szczepionka na Covid-19 jeszcze skuteczniejsza od poprzedniej

Druga szczepionka na Covid-19, o której wiadomo, wykazuje jeszcze wyższą skuteczność od zastrzyków Pfizer’a i BioNTech.

Zobacz też