Kiedy Penneys otworzy swoje sklepy w Irlandii?

Galway.pl 3 czerwca 2020

Kiedy Penneys otworzy swoje sklepy w Irlandii?

Primark w Wielkiej Brytanii wydał wreszcie oficjalne oświadczenie w sprawie otwarcia swoich sklepów. Wszystkie sklepy Primark w Anglii otworzą swoje drzwi w ciągu nadchodzących dwóch tygodni, a pozostałe outlety: w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej najpóźniej do końca tego miesiąca.

W ślady za Primarkiem, także Penneys Ireland wydał oświadczenie w tej sprawie. Niestety nie ma w nim żadnych konkretnych dat. Wiemy natomiast, że irlandzkie sklepy Penneys zostaną ponownie otwarte „wtedy gdy będzie to w pełni bezpieczne”.

Rzecznik sieci powiedział:

Nic nie liczy się dla nas bardziej jak zdrowie naszych pracowników i klientów. Ściśle przestrzegamy wszystkich zaleceń władz dotyczących bezpieczeństwa. Wszyscy pracownicy Penneys będą mieli dostęp do masek i rękawiczek gdy drzwi sieci znów zostaną otwarte.

W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

Wdrażamy szereg środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa, wśród nich: protokoły zachowania dystansu społecznego, stacje do dezynfekcji rąk, osłony przy kasach oraz rutynowe dezynfekowanie powierzchni najczęściej dotykanych w sklepach.

Poza Wielką Brytanią i Irlandią, Primark otworzył już 112 swoich europejskich sklepów wszędzie tam gdzie restrykcje zostały zniesione.

Szacuje się, że w Irlandii Penneys otworzy sklepy ponownie 29 czerwca gdy Irlandia wejdzie w trzecią fazę planu powrotu do „normalności”. Na ten dzień zaplanowano otwarcie wszystkich sklepów sklasyfikowanych jako „non-essential retail outlets”. Przepis dotyczy jednak tylko obiektów z wejściem z ulicy. Sklepy zlokalizowane w centrach handlowych pozostaną prawdopodobnie nadal zamknięte.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Coraz więcej zachorowań na Covid-19 wśród ludzi młodych

Na początku pandemii Covid-19 chorowały głównie osoby starsze, które również najgorzej radziły sobie z wychodzeniem z choroby.

Ceny domów w Galway w dół

Ceny domów w Galway spadły w czerwcu o 8% w porównaniu do tego samego miesiąca w zeszłym roku.

Ryanair obiecuje wypłatę zwrotów za anulowane loty

Ryanair ogłosił, że większość klientów oczekujących na zwroty pieniędzy za anulowane z powodu pandemii loty, otrzyma pieniądze przed końcem tego miesiąca.

Nowy Boots na Knocknacarra już otwarty

Od 1 lipca mamy w Galway nie dwa, a trzy sklepy Boots. Klienci odwiedzający nowy sklep na Knocknacarra mają do dyspozycji aptekę z farmaceutami gotowymi udzielać porad i realizować recepty.

Lista bezpiecznych krajów wg. Unii Europejskiej

Unia Europejska udostępniła właśnie listę 15 krajów uznanych za „bezpieczne”, z którymi Europa może utworzyć tzw. pomosty podróżne od środy 1 lipca.

Liczba zakażeń Covid-19 w Irlandii rośnie. Winowajcą wyjazdy zagraniczne

Irlandia jest od poniedziałku w trzeciej fazie przyspieszonego luzowania restrykcji. Niestety liczba nowych przypadków zachorowań na Covid-19 zaczyna znów rosnąć.

Kategorie : Newsy z Irlandii

Zobacz też