Kończą się miejsca na oddziałach intensywnej terapii w irlandzkich szpitalach

Galway.pl 15 października 2020

Kończą się miejsca na oddziałach intensywnej terapii w irlandzkich szpitalach

Szpital Uniwersytecki w Cork, Mercy Hospital i St. Vincent’s to kolejne szpitale w kraju, w których zabrakło miejsc na oddziałach intensywnej terapii (ICU) ze względu na ciągle rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19.

Najnowsze dane HSE pokazują, że spośród 28 szpitali w całym kraju, dziewięć placówek nie ma już wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii.

Źródło: HSE

Wiadomość obiegła irlandzkie media tuż po tym jak wczoraj potwierdzono 1.095 nowych przypadków zarażeń Covid-19 i pięć zgonów spowodowanych koronawirusem.

Wczoraj wieczorem ogłoszono, że w Donegal, Cavan i Monaghan wprowadzone zostaną restrykcje na poziomie 4. W pozostałych hrabstwach nadal obowiązuje poziom 3.

W ostatnich tygodniach gwałtownie wzrasta liczba przyjęć do szpitali, a niektóre oddziały ICU pękają w szwach.

W ramach nowego budżetu przewidziano wprawdzie przeznaczenie €22 miliardów na zwiększenie liczby miejsc na irlandzkich OIOMach do 321,  jednak ma się to wydarzyć dopiero przed końcem przyszłego roku.

Obecnie w irlandzkich szpitalach przebywa 214 chorych na Covid-19. 30 osób wymaga intensywnej terapii.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

€1,000 za zorganizowanie domówki i inne kary za nieprzestrzeganie zasad

Jak donosi The Journal, na osoby organizujące imprezy domowe w czasie obowiązywania restrykcji Covid-19 na poziomie 5, może zostać nałożony mandat w wysokości do €1000.

Co otwarte, a co zamknięte podczas sześciu tygodni restrykcji na poziomie 5 w Irlandii

Rząd ogłosił wczoraj, że w środę w nocy kraj przechodzi do restrykcji na poziomie 5 na okres sześciu tygodni. Oznacza to, że tylko „niezbędne” sklepy i usługi mogą pozostać otwarte.

Rząd planuje wprowadzić restrykcje na poziomie 5 na sześć tygodni

Jak donosi The Irish Times, na trwającym w tej chwili posiedzeniu, ministrowie zdecydują o zatwierdzenie powrotu do najostrzejszych restrykcji w całym kraju.

Restrykcje na poziomie 4 lub 5 w całej Irlandii

Irlandzki Rząd spotka się dziś po południu aby podjąć decyzję w sprawie nałożenia nowych restrykcji Covid-19.

Tegoroczny Galway Christmas Market odwołany

Rada Miasta Galway postanowiła odwołać tegoroczny jarmark świąteczny znany wszystkim pod lokalną nazwą Galway Christmas Market. Włodarze miasta doszli do wniosku, że zorganizowanie takiej imprezy z zachowaniem wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa jest w dobie Covid-19 niemożliwe.

Kończą się miejsca na oddziałach intensywnej terapii w irlandzkich szpitalach

Szpital Uniwersytecki w Cork, Mercy Hospital i St. Vincent’s to kolejne szpitale w kraju, w których zabrakło miejsc na oddziałach intensywnej terapii (ICU) ze względu na ciągle rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19. Najnowsze dane HSE pokazują, że spośród 28 szpitali w całym kraju, dziewięć placówek nie ma już wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii. Źródło: HSE Wiadomość obiegła irlandzkie media tuż po tym jak wczoraj potwierdzono 1.095 nowych przypadków zarażeń Covid-19 i pięć zgonów spowodowanych koronawirusem. Wczoraj wieczorem ogłoszono, że w Donegal, Cavan i Monaghan wprowadzone zostaną restrykcje na poziomie 4. W pozostałych hrabstwach nadal obowiązuje poziom 3. W ostatnich tygodniach gwałtownie wzrasta liczba przyjęć do szpitali, a niektóre oddziały ICU pękają w szwach. W ramach nowego budżetu przewidziano wprawdzie przeznaczenie €22 miliardów na zwiększenie liczby miejsc na irlandzkich OIOMach do 321,  jednak ma się to wydarzyć dopiero przed końcem przyszłego roku. Obecnie w irlandzkich szpitalach przebywa 214 chorych na Covid-19. […]

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też