Łagodzenie restrykcji w Irlandii – oficjalny plan

Galway.pl 30 kwietnia 2021

Łagodzenie restrykcji w Irlandii – oficjalny plan

Wczoraj wieczorem Premier Irlandii Micheál Martin ogłosił oficjalny plan łagodzenia restrykcji Covid-19. Co i kiedy będziemy mogli znów robić?

Wyjazdy

Od 10 maja będziemy mogli podróżować w obrębie całego kraju. O tym kiedy dostaniemy zielone światło na wyjazdy zagraniczne dowiemy się w czerwcu.

Spotkania

Od 10 maja dozwolone będą spotkania towarzyskie na zewnątrz, w tym w przydomowych ogródkach z maksymalnie trzech gospodarstw domowych lub do 6 osób bez limitu gospodarstw domowych. Limit 6 osób nie dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia.

W zależności od bieżącej sytuacji pandemicznej w kraju, od 7 czerwca prawdopodobnie będą mogli nas odwiedzić znajomi w domu ale tylko z jednego gospodarstwa domowego.

Zaszczepieni

Osoby w pełni zaszczepione będą mogły spotykać się w budynkach z nieszczepionymi osobami z jednego gospodarstwa domowego bez konieczności zasłaniania twarzy maską i zachowania dystansu społecznego od 10 maja. Pod warunkiem że nieszczepieni towarzysze spotkania nie są z grupy zwiększonego ryzyka.

Zaszczepione osoby będą mogły spotykać się w budynkach w gronie maksymalnie trzech gospodarstw domowych (obecnie dwóch).

Fryzjerzy

Usługi osobiste mogą od 10 maja otworzyć swoje drzwi i przyjmować klientów po uprzednim umówieniu.

Sklepy

10 maja działalność otworzą sklepy “non-essential” w formie click-and-collect. Od 17 maja wrócą do normalnej pracy.

Restauracje i hotele

Od 7 czerwca puby i restauracje otworzą ogródki dla grup nie większych jak 6 osób. Od 2 czerwca otwarte zostaną hotele, hostele i B&B. Nie znamy daty pełnego otwarcia restauracji ale prawdopodobnie pierwsze posiłki w budynkach zaczną być serwowane w lipcu.

Obrzędy religijne

Nie ma jeszcze zgody na organizowanie komunii. W pogrzebach i ślubach od 10 maja będzie mogło wziąć udział maksymalnie 50 osób jednak tylko 6 osób będzie mogło uczestniczyć w weselu w budynku i 15 na zewnątrz. Od 7 czerwca na wesele będzie mogło przyjść do 25 gości.

Sport i ćwiczenia

Od 10 maja będziemy mogli uprawiać sporty outdoorowe w grupach 15 osobowych. Mecze będą mogły być grane od 7 czerwca ale bez obecności kibiców. & czerwca do pracy wrócą siłownie i baseny.

Kultura

Galerie, muzea i biblioteki otworzą się 10 maja, kina i teatry – dopiero w czerwcu.

Transport publiczny

Od 10 maja w autobusach i tramwajach obowiązywać będzie limit 50% obłożenia (obecnie 25%).

Budowy wrócą do pełnej pracy od 4 maja.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Irlandia szczepi szybciej niż Wielka Brytania

Wszyscy wiemy, że prędkość z jaką Wielka Brytania szczepi swoich mieszkańców jest godna pozazdroszczenia. Kraj nie tylko rozpoczął masowe podawanie szczepionek niemal 3 tygodnie wcześniej niż Unia Europejska.

Człekokształtny robot w szpitalu w Galway przypomina o myciu rąk

W Szpitalu Uniwersyteckim w Galway naukowcy z NUIG testowali dziś możliwości, zastosowanie i odbiór przez pacjentów, odwiedzających i personel, człekokształtnego robota o imieniu Dave.

anpost-ireland

Ceny znaczków pocztowych w górę

Wraz z końcem maja, wzrosną w Irlandii ceny znaczków pocztowych. Podwyżkę o 10 centów, do €1.10 zapowiedział An Post.

pogoda w Irlandii

Wietrznie i wyjątkowo deszczowo – żółty status pogodowy na najbliższe dni

Met Éireann wystosowało żółte ostrzeżenie pogodowe z powodu spodziewanych w najbliższych dniach silnych opadów deszczu i rwącego wiatru.

Łagodzenie restrykcji w Irlandii – oficjalny plan

Wczoraj wieczorem Premier Irlandii Micheál Martin ogłosił oficjalny plan łagodzenia restrykcji Covid-19. Co i kiedy będziemy mogli znów robić? Wyjazdy Od 10 maja będziemy mogli podróżować w obrębie całego kraju. O tym kiedy dostaniemy zielone światło na wyjazdy zagraniczne dowiemy się w czerwcu. Spotkania Od 10 maja dozwolone będą spotkania towarzyskie na zewnątrz, w tym w przydomowych ogródkach z maksymalnie trzech gospodarstw domowych lub do 6 osób bez limitu gospodarstw domowych. Limit 6 osób nie dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia. W zależności od bieżącej sytuacji pandemicznej w kraju, od 7 czerwca prawdopodobnie będą mogli nas odwiedzić znajomi w domu ale tylko z jednego gospodarstwa domowego. Zaszczepieni Osoby w pełni zaszczepione będą mogły spotykać się w budynkach z nieszczepionymi osobami z jednego gospodarstwa domowego bez konieczności zasłaniania twarzy maską i zachowania dystansu społecznego od 10 maja. Pod warunkiem że nieszczepieni towarzysze spotkania nie są z grupy zwiększonego ryzyka. Zaszczepione osoby […]

Luzowanie restrykcji w Irlandii – jak będzie wyglądało lato?

W poniedziałek nastąpiło w Irlandii znaczne poluzowanie restrykcji wprowadzonych w związku z Covid-19. Otwarto outdoorowe obiekty sportowe, ogrody zoologiczne i inne atrakcje na świeżym powietrzu.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też