Liczba zarażonych Covid-19 w Galway dziesięciokrotnie wyższa niż podczas pierwszej fali pandemii

Galway.pl 21 stycznia 2021

Liczba zarażonych Covid-19 w Galway dziesięciokrotnie wyższa niż podczas pierwszej fali pandemii

HSE, Garda Síochána I lokalne władze Galway apelują do mieszkańców Galway o zachowanie ostrożności, stosowanie się do obowiązujących obostrzeń i pomoc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Trzy organy wspólnie podkreślają wagę zagrożenia zdrowia publicznego w hrabstwie, w którym dzienny wskaźnik zakażeń jest dziesięciokrotnie wyższy niż podczas pierwszej fali pandemii.

Tony Canavan, dyrektor generalny Grupy Saolta powiedział, że w szpitalach w Galway przebywa wielu chorych i z każdym dniem pozostaje coraz mniej wolnych miejsc na oddziałach. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach sytuacja może ulec pogorszeniu.

Zwracamy się prośbą do mieszkańców Galway aby zrobili wszystko co w ich mocy by pomóc ratować życie, ograniczając ryzyko zakażenia Covid-19, pozostając w domach, ograniczając kontakty, stosując się do obowiązujących zasad.

Chris Kane, dyrektor generalna Szpitala Uniwersyteckiego w Galway, skomentowała niepokojący wzrost liczby przypadków w regionie, gdzie w ciągu ostatnich dwóch tygodni potwierdzono prawie 2800 nowych przypadków COVID-19.

W UHG przebywa obecnie 126 osób z koronawirusem z czego 12 na intensywnej terapii. W szczycie zarażeń podczas pierwszej fali mieliśmy w szpitalu maksymalnie 18-tu chorych z Covid-19.

Dr Breda Smyth, dyrektor Public Health West, powiedziała, że ​​Galway jest jednym z niewielu hrabstw w kraju, w których liczba przypadków nadal rośnie. 14-dniowy wskaźnik zapadalności jest obecnie bardzo wysoki w Tuam, Galway City i Oranmore.

Dyrektor generalny Rady Miasta Galway, Brendan McGrath również wezwał ludzi do przestrzegania zaleceń i ograniczeń dotyczących zdrowia publicznego.

Najskuteczniejszym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa jest pozostanie w domu – dodał.

Dla osób, które potrzebują pomocy, a nie mogą wyjść z domu czynna jest infolinia Community Call Helpline: 1800 400 150.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Strzelanina w Dublinie – ranny nastolatek

Wczoraj wieczorem, tuż przed 11-tą, na Eugene Street w Dublinie miała miejsce strzelanina. Nastolatek odniósł szereg ran postrzałowych i w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala St James.

Powrót do szkoły – które klasy rozpoczną naukę jako pierwsze

Dziś wieczorem Premier Micheál Martin ogłosi dokładny plan powrotu uczniów do szkół.

Irlandia przyspiesza szczepienia

Irlandia przygotowuje się do przyspieszenia podawania szczepionek przeciw Covid-19. Informacją pochwalił się na swoim Twitterze Leo Varadkar zapewniając, że “lato powinno być lepsze”. Tymczasem Dania ogłosiła, że do końca czerwca zamierza zaszczepić 100% populacji kraju. W tym tygodniu w Irlandii zostanie podanych 100,000 szczepionek, a od kwietnia, co tydzień będzie szczepionych 250,000 osób tygodniowo. I know we’re getting tired of lockdown but here’s positive thought for the week ahead. Next week, for first time, more than 100k people will receive vaccine. Rampup continues. In April, it’ll be c250k a week. Vacination works and will help us end pandemic. Summer should be better — Leo Varadkar (@LeoVaradkar) February 21, 2021 Szczepienia działają i pomogą nam wygrać z pandemią – dodał były minister. Szacuje się, że od kwietnia liczba osób zaszczepionych znacznie wzrośnie. Szczepionki będą dostępne u lekarzy pierwszego kontaktu, w aptekach, w przynajmniej dziewięciu dużych centrach szczepień i ponad 25 średnich […]

Klientów Revoluta w Irlandii czekają podwyżki

Znany wszystkim dostawca usług bankowych, postrach banków – Revolut, planuje wprowadzić podwyżkę opłat do karty już od 23 kwietnia.

Obowiązkowa kwarantanna w hotelu po przyjeździe do Irlandii

Irlandzki Rząd podjął dziś decyzję w sprawie regulacji dotyczących obowiązkowej kwarantanny w hotelu dla osób przybywających do Irlandii z 20 krajów.

Wystarczy jedna dawka – nowa szczepionka przeciw Covid-19 już w marcu

Premier Irlandii Micheál Martin potwierdził, że nowa szczepionka przeciw Covid-19, powinna być dostępna w Irlandii w ciągu miesiąca. Produkt Johnson & Johnson ma być przełomem w narodowym planie szczepień bo wystarczy tylko jedna dawka aby uzyskać odporność na koronawirusa.

Kategorie : Newsy z Galway
Tagi :

Zobacz też