Luzowanie restrykcji Covid-19 – co zmienia się od 6 września?

Galway.pl 6 września 2021

Luzowanie restrykcji Covid-19 – co zmienia się od 6 września?

W zeszłym tygodniu rząd potwierdził, że rozpoczyna stopniowe luzowanie restrykcji wprowadzonych z powodu pandemii Covid-19. Do końca października ma zniknąć większość obostrzeń. Już od dziś zmienia się wiele.

Zorganizowane imprezy w budynkach mogą się od dziś odbywać z 60% obłożeniem dla osób w pełni zaszczepionych lub ozdrowieńcow. Eventy indorowe na które przybędą osoby bez szczepień muszą nadal przestrzegać limitu do 50 osób. Na koncertach, przedstawieniach i wydarzeniach sportowych wszyscy zgromadzeniu muszą mieć miejsca siedzące. Złagodzenie restrykcji nie dotyczy imprez prywatnych.

Łagodnieją też przepisy dotyczące imprez pod chmurką, które mogą mieć miejsce z 75% obłożeniem w przypadku gości zaszczepionych i ozdrowieńców. Nadal obowiązuje limit 50% obłożenia dla imprez bez wymogu szczepienia.

Kina i teatry – 60% obłożenia dla eventów kontrolowanych (sprawdzane certyfikaty szczepień), limit do 50 osób w przypadku wydarzeń bez kontroli certyfikatów.

Muzyka na żywo do 100 osób, w tym na weselach.

Wracają komunie i bierzmowanie – do 50% obłożenia bez względu na status szczepienia.

Wycieczki autokarowe prywatnych operatorów zostają wznowione – do 75% obłożenia.

Co dalej z restrykcjami?

Od poniedziałku 20 wrzenia rozpocznie się stopniowe otwieranie biur i innych miejsc pracy. Znikną prawdopodobnie ograniczenia dotyczące zajęć grupowych na świeżym powietrzu.

Na 22 października zaplanowano zniesienie większości pozostałych restrykcji, w tym noszenia maseczek i dystansu społecznego. Certyfikaty szczepień przestaną obowiązywać poza podróżami zagranicznymi. Zniesione mają także zostać ograniczenia związane ze spotkaniami towarzyskimi, ceremoniami religijnymi oraz z aktywnościami tzw. wysokiego ryzyka takimi jak działalność klubów nocnych.

Źródło: breakingnews.ie

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

szczepionka covid-19

Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Od jutra rano, 28 września, będzie czynny punkt szczepień na terenie kampusu NUI Galway. Od godziny 9:00 do 17:00 w głównym budynku Arts-Science studenci oraz personel uczelni, którzy chcą zaszczepić się przeciw Covid-19 będą mieli taką okazję.

Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta liczba osób bezdomnych w Irlandii. Najnowsze dane z Department of Housing pokazują, że bez dachu nad głową pozostaje 8212. 2189 z nich to dzieci.

Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Zgodnie ze zmianami, o których poinformował dziś po południu Tánaiste Leo Varadkar, w przyszłym roku ma wzrosnąć płaca minimalna w Irlandii.

Z Irlandii do USA za €149 – linia lotnicza wyprzedaje bilety

Aer Lingus ogłosił wyprzedaż bezpośrednich biletów z Irlandii do Stanów Zdjednoczonych reagując na doniesienia, że USA znoszą zakaz wjazdu dla zaszczepionych pasażerów z Unii Europejskiej.

Będzie Aldi na Ballybrit

Rada Miasta Galway wydała pozwolenie na budowę nowego supermarketu Aldi przy Old Monivea Road w Galway. Sklep będzie miał powierzchnię 1254 mkw. A jego budowa pochłonie aż 9 mln euro.

ceny domów w Irlandii

Ceny domów w Irlandii znów w górę

Raport opublikowany dziś przez CSO stwierdza jasno, że ceny domów w Irlandii wzrosły od zeszłego roku o 8.6%. Nieruchomości w Dublinie są o 8,1%, a poza stolicą aż o 9.1% droższe niż rok temu.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też