Luzowanie restrykcji w Irlandii – plan na najbliższe miesiące

Galway.pl 12 kwietnia 2021

Luzowanie restrykcji w Irlandii – plan na najbliższe miesiące

Pierwszy etap powolnego i stopniowego powrotu do normalności rozpoczął się dziś, 12 kwietnia 2021 roku. Co się zmieni? Co nam wolno od dziś? Kiedy nastąpią kolejne zmiany?

Jak bardzo można się oddalić od domu?

Główną zmianą jaka dziś zachodzi to zniesienie limitu 5 km od domu na zbędne “wyprawy”. Od dziś możemy pojechać w dowolne miejsce w swoim hrabstwie, a nawet do sąsiedniego hrabstwa pod warunkiem, że nie oddalimy się od swojego domu o więcej jak 20 km.

Z kim można się spotykać?

Kolejną dużą zmianą, która wchodzi w życie dziś jest to, że można się wreszcie spotkać z mieszkańcami innego gospodarstwa domowego. Wytyczne mówią, że powinny to być spotkania na zewnątrz.

Co ze szkołami?

Wraz z końcem wielkanocnej przerwy świątecznej wszyscy uczniowie wracają do szkół.

Place budowy

Ostatnią zmianą jaka dziś nastąpiła jest otwarcie placów budowy. Zielone światło dostały konstrukcje domów mieszkalnych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Co dalej?

26 kwietnia otwarte zostaną boiska sportowe, pola golfowe, korty tenisowe i inne obiekty sportowe na powietrzu. Trening bezkontaktowy będzie dozwolony w grupach do 15 osób. Tego samego dnia otwarte zostaną ogrody zoologiczne, zabytki i farmy ze zwierzętami.

Od 4 maja planowane jest otwarcie salonów fryzjerskich i innych usług oraz muzeów, galerii i bibliotek. Sklepy sklasyfikowane jako “non-essential retail” otworzą swoje drzwi początkowo w formie click-and-collect.

Na czerwiec zaplanowano wznowienie pracy restauracji, hoteli, B&B i domów gościnnych.

Daty otwierania poszczególnych gałęzi przemysłu mogą ulec zmianie w zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Źródło: irishtimes.com

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Irlandia szczepi szybciej niż Wielka Brytania

Wszyscy wiemy, że prędkość z jaką Wielka Brytania szczepi swoich mieszkańców jest godna pozazdroszczenia. Kraj nie tylko rozpoczął masowe podawanie szczepionek niemal 3 tygodnie wcześniej niż Unia Europejska.

Człekokształtny robot w szpitalu w Galway przypomina o myciu rąk

W Szpitalu Uniwersyteckim w Galway naukowcy z NUIG testowali dziś możliwości, zastosowanie i odbiór przez pacjentów, odwiedzających i personel, człekokształtnego robota o imieniu Dave.

anpost-ireland

Ceny znaczków pocztowych w górę

Wraz z końcem maja, wzrosną w Irlandii ceny znaczków pocztowych. Podwyżkę o 10 centów, do €1.10 zapowiedział An Post.

pogoda w Irlandii

Wietrznie i wyjątkowo deszczowo – żółty status pogodowy na najbliższe dni

Met Éireann wystosowało żółte ostrzeżenie pogodowe z powodu spodziewanych w najbliższych dniach silnych opadów deszczu i rwącego wiatru.

Łagodzenie restrykcji w Irlandii – oficjalny plan

Wczoraj wieczorem Premier Irlandii Micheál Martin ogłosił oficjalny plan łagodzenia restrykcji Covid-19. Co i kiedy będziemy mogli znów robić?

Luzowanie restrykcji w Irlandii – jak będzie wyglądało lato?

W poniedziałek nastąpiło w Irlandii znaczne poluzowanie restrykcji wprowadzonych w związku z Covid-19. Otwarto outdoorowe obiekty sportowe, ogrody zoologiczne i inne atrakcje na świeżym powietrzu.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też