Nadchodzi upalny weekend w Irlandii

Galway.pl 14 lipca 2021

Nadchodzi upalny weekend w Irlandii

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas upalny weekend. Wyjątkowo wysokie temperatury odnotowano w ostatnim okresie w różnych zakątkach Europy.

Nadchodzący weekend zapowiada się fantastycznie także w Irlandii bo słupek rtęci w niektórych regionach wyspy podskoczy nawet do 27 stopni C.

Met Éireann prognozuje, że czwartkowy poranek będzie raczej pochmurny ale spodziewane są przejaśnienia w godzinach popołudniowych. Temperatury mają sięgnąć 24 stopni na wschodzie Irlandii i 20 stopni u nas, na zachodzie.

Im bliżej weekendu tym cieplej i słoneczniej. Maksymalne temperatury sięgną nawet 27 stopni. Sobota będzie bardzo ciepła w całym kraju ale w niedzielę czekają nas, nawet w Galway, bezchmurne niebo i 24 stopnie C.

Nie ma pewności czy piękna pogoda utrzyma się przez nadchodzący tydzień ale Met Éireann przewiduje, że pogoda będzie nas rozpieszczać przynajmniej przez poniedziałek i wtorek.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Zbiórka elektroodpadów na Connemara

W tym tygodniu odbędą się dwie bezpłatne zbiórki elektroodpadów na Connemara.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na trasie Galway-Dublin

W nadchodzący weekend możemy spodziewać się zmian w normalnym rozkładzie jazdy pociągów do i z Dublina. Wszystko za sprawą zaplanowanych na najbliższe dni prac modernizacyjnych linii.

Koniec z maseczkami w samolotach

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ogłosiły dziś, że od najbliższego poniedziałku, tj. 16 maja 2022 roku, maseczki ochronne, nie będą już wymagane podczas europejskich lotów.

Dwa auta spłonęły tej nocy w Galway

Lokalna Gardaí prowadzi śledztwo w sprawie podpalenia trzech aut w ciągu jednej nocy w jednej z dzielnic Galway.

Transport publiczny w Irlandii o połowę tańszy ale tylko dla młodych

Dziś, tj. 9 maja, weszła w życie nowa taryfa na transport publiczny dla podróżnych w wieku od 19 do 23 lat. Aż do swoich 24 urodzin, młodzi pasażerowie będą podróżować w Irlandii transportem publicznym 50% taniej.

sciezki-rowerowe-w-irlandii

3500 kilometrów ścieżek rowerowych w Irlandii

W najnowszym planie Krajowej Sieci Rowerowej (NCN) zaproponowanej przez Transport Infrastructure Ireland (TII) znalazło się łącznie aż 3,5 kilometra ścieżek rowerowych na terenie całej Irlandii.

Kategorie : Pogoda w Galway
Tagi :

Zobacz też