Niemcy chcą zamknąć wszystkie resorty narciarskie w Unii Europejskiej

Galway.pl 26 listopada 2020

Niemcy chcą zamknąć wszystkie resorty narciarskie w Unii Europejskiej

Zachodni sąsiedzi Polski oświadczyli, że będą naciskać Europę aby zabroniła w tym roku urlopów w narciarskich resortach. Wszystko oczywiście za sprawą panującej pandemii Covid-19.

Liczba przypadków zakażenia złowrogim wirusem sięgnęła 60 milionów na całym świecie, zmarło niemal 1,5 miliona osób.

Podczas gdy niektóre kraje europejskie, w miarę zbliżania się do okresu świątecznego, powoli luzują restrykcje, Niemcy ogłosiły, że w ich kraju ograniczenia związane z Covid-19 będą obowiązywały przynajmniej do przyszłego roku.

W swoim środowym oświadczeniu Angela Merkel dodatkowo poinformowała, że Niemcy będą szukać porozumienia z europejskimi partnerami, aby zamknąć europejskie ośrodki narciarskie do 10 stycznia.

W Szwajcarii, która nie jest członkiem Unii Europejskiej, ośrodki narciarskie działają bez zakłóceń. Miejsca największych skupisk ludzi patroluje policja, która dba o to, by wczasowicze przestrzegali obostrzeń związanych z Covid-19 czyli obowiązkowego noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

W tym roku parada okazji Dnia Świętego Patryka inna niż dotychczas

W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Oficjalną paradę zastąpi w marcu 2021 roku impreza wirtualna.

Tylko 2% populacji Irlandii zaszczepiona przeciw Covid-19

Według najnowszych danych, tylko 94000 osób w Irlandii otrzymało szczepionkę przeciw Covid-19.

Ryanair najgorszy w wypłacaniu zwrotów za anulowane loty

Ryanair wraz z Virgin Atlantic otrzymały najniższe noty w ankiecie dotyczącej wypłat zwrotów za anulowane loty, przeprowadzonej przez organ ochrony konsumentów Which?. Obie linie zostały daleko w tyle za swoimi konkurentami: Jet 2, Tui, British Airways i easyJet.

Cow and Gate i Aptamil Muesli wycofane ze sprzedaży

Nutricia – producent sprzedawanych w irlandzkich sklepach przekąsek dla dzieci Cow and Gate i Aptamil Muesli, wycofuje część swoich produktów ze sprzedaży.

Irlandzkie szpitale przepełnione, pielęgniarki wzywają rząd do interwencji

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) wezwała rząd do pilnej interwencji, w tym do włączenia prywatnych szpitali od użytku publicznego aby odciążyć państwowe placówki zdrowia.

Wjazd do Irlandii tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

Irlandzki Rząd ogłosił dziś zaostrzone zasady wjazdu do Irlandii w czasie pandemii Covid-19.

Kategorie : Newsy ze świata
Tagi :

Zobacz też