Nowy Aldi w średniowiecznym stylu

Galway.pl 9 września 2021

Nowy Aldi w średniowiecznym stylu

Dyskont Aldi ogłosił, że zamierza wybudować w Athenry nowy sklep, w którym zatrudnienie znajdzie 25 osób. Budowa ma pochłonąć 11 milionów euro i utworzyć 80 miejsc pracy.

Wniosek o pozwolenie na budowę zakłada, że sklep będzie w 100% zasilany zieloną energią, a na działce powstaną 92 miejsca parkingowe dla aut, 10 dla rowerów oraz cztery punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

Aldi chce otworzyć sklep o powierzchni mkw. przy Clarke Street pod koniec 2022 r. na opuszczonej od wielu lat działce.

Ze względu na średniowieczny styl miasta i zachowane do tej pory zabytkowe mury, Aldi chce wykorzystać naturalne kamienie do ozdoby bydynku, dzięki którym wkomponuje nowoczesny sklep w historyczny klimat miasteczka.

Wstępne prace archeologiczne zostały już przeprowadzone na zlecenie Aldiego.

Dyskont Aldi prowadzi w tej chwili dziewięć sklepów w Co. Galway.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

szczepionka covid-19

Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Od jutra rano, 28 września, będzie czynny punkt szczepień na terenie kampusu NUI Galway. Od godziny 9:00 do 17:00 w głównym budynku Arts-Science studenci oraz personel uczelni, którzy chcą zaszczepić się przeciw Covid-19 będą mieli taką okazję.

Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta liczba osób bezdomnych w Irlandii. Najnowsze dane z Department of Housing pokazują, że bez dachu nad głową pozostaje 8212. 2189 z nich to dzieci.

Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Zgodnie ze zmianami, o których poinformował dziś po południu Tánaiste Leo Varadkar, w przyszłym roku ma wzrosnąć płaca minimalna w Irlandii.

Z Irlandii do USA za €149 – linia lotnicza wyprzedaje bilety

Aer Lingus ogłosił wyprzedaż bezpośrednich biletów z Irlandii do Stanów Zdjednoczonych reagując na doniesienia, że USA znoszą zakaz wjazdu dla zaszczepionych pasażerów z Unii Europejskiej.

Będzie Aldi na Ballybrit

Rada Miasta Galway wydała pozwolenie na budowę nowego supermarketu Aldi przy Old Monivea Road w Galway. Sklep będzie miał powierzchnię 1254 mkw. A jego budowa pochłonie aż 9 mln euro.

ceny domów w Irlandii

Ceny domów w Irlandii znów w górę

Raport opublikowany dziś przez CSO stwierdza jasno, że ceny domów w Irlandii wzrosły od zeszłego roku o 8.6%. Nieruchomości w Dublinie są o 8,1%, a poza stolicą aż o 9.1% droższe niż rok temu.

Kategorie : Newsy z Galway
Tagi :

Zobacz też