Nowy program Galway International Arts Festival już dostępny

Galway.pl 4 sierpnia 2020

Nowy program Galway International Arts Festival już dostępny

Galway International Arts Festival miał się odbyć, jak co roku, w lipcu jednak został odwołany z powodu pandemii Covid-19.

Od tamtego czasu zespół odpowiedzialny za festiwal pracował nad nowym programem, który właśnie został opublikowany.

Festiwal sztuki zawita w tym roku do Galway we wrześniu i w październiku. Wielbicieli GIAF czeka tej jesieni szereg wydarzeń artystycznych na żywo oraz w formie cyfrowej, dzięki czemu będziemy mogli brać w niektórych z nich udział nie wychodząc z domu.

Głównym punktem tegorocznego festiwalu będzie Mirror Pavilion Johna Gerrarda w mieście Galway oraz na Connemarze.

Mirror Pavilion autorstwa Johna Gerrarda, wykorzystujący najnowocześniejszą technologię cyfrową, będzie jedną z największych instalacji zewnętrznych, jakie kiedykolwiek widziano w Irlandii.

W zrewidowanym programie Galway International Arts Festival poruszone zostaną bieżące tematy, które wstrząsnęły w ostatnich miesiącach światem, w tym pandemia Covid-19 czy zabójstwo George Floyd’a.

Muzyka, teatr, wystawy i rozmowy o sprawach bieżących ale i o historii, sztuka podana w nowoczesnej, cyfrowej formie, na zewnątrz, w teatrze i online – to wszystko już od 3 września w Galway.

Broszura Galway International Arts Festival dostępna jest tu, a szczegółowy program na każdy dzień festiwalu pobierzecie z tej strony.

Niestety znaczna część zaplanowanych na ten rok koncertów musiała zostać przełożona na lato 2021.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Prawie połowa społeczeństwa obawia się, że najgorsze dopiero przed nami

Niemal połowa irlandzkiego społeczeństwa uważa, że sytuacja z pandemią Covid-19 pogorszy się i tak naprawdę najgorsze dopiero przed nami.

Dunnes Stores i Lidl wycofują produkty drobiowe w obawie przed listerią

Sieć sklepów Dunnes Stores wycofała dziś ze sprzedaży szereg produktów z kurczaka z powodu możliwej obecności niebezpiecznych bakterii.

Noc Kultury czyli Culture Night w Irlandii

Pomimo utrudnień wiążących się z pandemią Covid-19, coroczny wieczór kultury odbędzie się w wielu zakątkach Irlandii i to już dziś.

Zmiany w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment

Irlandzki Rząd ogłosił wczoraj kolejny zestaw zmian w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment, które wchodzą w życie dziś, 17 września.

Nowe wytyczne w sprawie samoizolacji w Irlandii

Okres samoizolacji w Irlandii został właśnie skrócony z 14 do 10 dni. Nowe wytyczne zostały ogłoszone przez HSE i HPSC wczoraj.

Ulubiony festiwal dzieci wraca do Galway mimo pandemii

Galway od wielu lat znane jest jako serce irlandzkiej kultury, a wydarzenia takie jak Baboró Arts Festival umacniają to przekonanie.

Tagi :

Zobacz też