Nowy wariant koronawirusa w Irlandii

Galway.pl 19 kwietnia 2021

Nowy wariant koronawirusa w Irlandii

Pod koniec marca Indie poinformowały świat o nowym wariancie koronawirusa. Indyjski koronawirus to podwójnie zmutowany SARS-CoV-2.

W Irlandii zidentyfikowano trzy przypadki indyjskiego wariantu Covid-19. Dwa z trzech przypadków mają związek z podróżami jak poinformował dziś zespół Nphet.

Wszystkie trzy przypadki nowego wariantu w Irlandii zidentyfikowano w ciągu ostatnich kilku dni – powiedział Dr Cillian de Gascun, dyrektor National Virus Reference Laborator.

Czy nowy wariant koronawirusa jest dla nas groźniejszy niż poprzednie?

Jedna z mutacji to tak zwana “mutacja uciekająca”, która może być zdolna do ucieczki przed niektórymi przeciwciałami wytwarzanymi przez szczepionkę. Istnieje podejrzenie, że dzięki drugiej mutacji patogen bardziej się rozprzestrzenia. Mimo to nie ma wystarczających danych na temat nowego wariantu aby jednoznacznie stwierdzić, że jest on dla nas bardziej groźny.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Irlandia szczepi szybciej niż Wielka Brytania

Wszyscy wiemy, że prędkość z jaką Wielka Brytania szczepi swoich mieszkańców jest godna pozazdroszczenia. Kraj nie tylko rozpoczął masowe podawanie szczepionek niemal 3 tygodnie wcześniej niż Unia Europejska.

Człekokształtny robot w szpitalu w Galway przypomina o myciu rąk

W Szpitalu Uniwersyteckim w Galway naukowcy z NUIG testowali dziś możliwości, zastosowanie i odbiór przez pacjentów, odwiedzających i personel, człekokształtnego robota o imieniu Dave.

anpost-ireland

Ceny znaczków pocztowych w górę

Wraz z końcem maja, wzrosną w Irlandii ceny znaczków pocztowych. Podwyżkę o 10 centów, do €1.10 zapowiedział An Post.

pogoda w Irlandii

Wietrznie i wyjątkowo deszczowo – żółty status pogodowy na najbliższe dni

Met Éireann wystosowało żółte ostrzeżenie pogodowe z powodu spodziewanych w najbliższych dniach silnych opadów deszczu i rwącego wiatru.

Łagodzenie restrykcji w Irlandii – oficjalny plan

Wczoraj wieczorem Premier Irlandii Micheál Martin ogłosił oficjalny plan łagodzenia restrykcji Covid-19. Co i kiedy będziemy mogli znów robić?

Luzowanie restrykcji w Irlandii – jak będzie wyglądało lato?

W poniedziałek nastąpiło w Irlandii znaczne poluzowanie restrykcji wprowadzonych w związku z Covid-19. Otwarto outdoorowe obiekty sportowe, ogrody zoologiczne i inne atrakcje na świeżym powietrzu.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też