Obniżka zasiłku Pandemic Unemployment Payment od dziś

Galway.pl 14 września 2021

Obniżka zasiłku Pandemic Unemployment Payment od dziś

Osoby pobierające tymczasowy zasiłek PUP zauważą, że od dziś wysokość benefitu została zmniejszona o 50 euro. Dzisiejsza zmiana oznacza, że osoby, które dotychczas otrzymywały 350 euro tygodniowo tytułem zasiłku tzw. pandemicznego, od dziś będą dostawały tylko 300 euro tygodniowo. Jeśli wysokość twojego zasiłku wynosiła dotychczas 300 euro, to dziś dostaniesz tylko 250 euro.

Osoby, które do tej pory pobierały zasiłek PUP w wysokości 250 euro tygodniowo teraz będą otrzymywały zasiłek w wysokości standardowego zasiłku dla bezrobotnych, czyli 203 euro tygodniowo.

Według zapowiedzi rządu, od października, wszystkie osoby pobierające stawkę 203 euro tygodniowo zostaną przeniesione na zasiłek dla bezrobotnych. Proces ten miał się rozpocząć wraz z końcem tego miesiąca jednak rząd zapewnia, że nikt nie zostanie przeniesiony z PUP na tradycyjny zasiłek dla bezrobotnych przed 22 października.

W ubiegłym tygodniu nieco ponad 140 000 osób otrzymało zasiłek PUP, co oznacza spadek o 3468 w porównaniu z poprzednim tygodniem. Dwie kolejne obniżki stawek PUP zaplanowano na 16 listopada i 8 lutego przed spodziewanym całkowitym zamknięciem PUP pod koniec lutego 2022 r.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

szczepionka covid-19

Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Od jutra rano, 28 września, będzie czynny punkt szczepień na terenie kampusu NUI Galway. Od godziny 9:00 do 17:00 w głównym budynku Arts-Science studenci oraz personel uczelni, którzy chcą zaszczepić się przeciw Covid-19 będą mieli taką okazję.

Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta liczba osób bezdomnych w Irlandii. Najnowsze dane z Department of Housing pokazują, że bez dachu nad głową pozostaje 8212. 2189 z nich to dzieci.

Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Zgodnie ze zmianami, o których poinformował dziś po południu Tánaiste Leo Varadkar, w przyszłym roku ma wzrosnąć płaca minimalna w Irlandii.

Z Irlandii do USA za €149 – linia lotnicza wyprzedaje bilety

Aer Lingus ogłosił wyprzedaż bezpośrednich biletów z Irlandii do Stanów Zdjednoczonych reagując na doniesienia, że USA znoszą zakaz wjazdu dla zaszczepionych pasażerów z Unii Europejskiej.

Będzie Aldi na Ballybrit

Rada Miasta Galway wydała pozwolenie na budowę nowego supermarketu Aldi przy Old Monivea Road w Galway. Sklep będzie miał powierzchnię 1254 mkw. A jego budowa pochłonie aż 9 mln euro.

ceny domów w Irlandii

Ceny domów w Irlandii znów w górę

Raport opublikowany dziś przez CSO stwierdza jasno, że ceny domów w Irlandii wzrosły od zeszłego roku o 8.6%. Nieruchomości w Dublinie są o 8,1%, a poza stolicą aż o 9.1% droższe niż rok temu.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też