Od dziś obowiązek wskazania miejsca pobytu po przyjeździe do Irlandii

Galway.pl 28 maja 2020

Od dziś obowiązek wskazania miejsca pobytu po przyjeździe do Irlandii

Od dziś, 28 maja, osoby przybywające do Irlandii są zobowiązane do wypełnienia specjalnego formularza Passenger Locator Form w celu wskazania miejsca swojego pobytu na wyspie.

Proces ma na celu ustalenie pobytu przyjezdnego w przypadku stwierdzenia, że wśród jego współpasażerów był ktoś chory na Covid-19.

Dane z formularza mogą też być wykorzystywane do kontroli przyjezdnych, którzy powinni poddać się samoizolacji na okres 14 dni. Niezastosowanie się do zalecenia nie jest jednak wykroczeniem w przeciwieństwie do odmowy wypełnienia formularza. Za niewypełnienie dokumentu grozi €2,500 grzywny lub pół roku więzienia.

Obowiązek wypełnienia formularza nie dotyczy osób przyjeżdżających z Irlandii Północnej ani dyplomatów czy np. kurierów.

Osoby, które odwiedzają Irlandię przejazdem również nie muszą wypełniać formularza.

Jest to środek tymczasowy wprowadzany w dobie kryzysu zdrowia publicznego – powiedział minister zdrowia Simon Harris o nowym nakazie.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Coraz więcej zachorowań na Covid-19 wśród ludzi młodych

Na początku pandemii Covid-19 chorowały głównie osoby starsze, które również najgorzej radziły sobie z wychodzeniem z choroby.

Ceny domów w Galway w dół

Ceny domów w Galway spadły w czerwcu o 8% w porównaniu do tego samego miesiąca w zeszłym roku.

Ryanair obiecuje wypłatę zwrotów za anulowane loty

Ryanair ogłosił, że większość klientów oczekujących na zwroty pieniędzy za anulowane z powodu pandemii loty, otrzyma pieniądze przed końcem tego miesiąca.

Nowy Boots na Knocknacarra już otwarty

Od 1 lipca mamy w Galway nie dwa, a trzy sklepy Boots. Klienci odwiedzający nowy sklep na Knocknacarra mają do dyspozycji aptekę z farmaceutami gotowymi udzielać porad i realizować recepty.

Lista bezpiecznych krajów wg. Unii Europejskiej

Unia Europejska udostępniła właśnie listę 15 krajów uznanych za „bezpieczne”, z którymi Europa może utworzyć tzw. pomosty podróżne od środy 1 lipca.

Liczba zakażeń Covid-19 w Irlandii rośnie. Winowajcą wyjazdy zagraniczne

Irlandia jest od poniedziałku w trzeciej fazie przyspieszonego luzowania restrykcji. Niestety liczba nowych przypadków zachorowań na Covid-19 zaczyna znów rosnąć.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też