Od dziś ponad 100 punktów kontrolnych Gardy na irlandzkich drogach każdego dnia

Galway.pl 1 grudnia 2020

Od dziś ponad 100 punktów kontrolnych Gardy na irlandzkich drogach każdego dnia

Od dziś, 1 grudnia 2020, Irlandia przechodzi z poziomu 5 restrykcji Covid-19 na poziom 3. W związku z tym na irlandzkich drogach pojawią się kontrole Gardy.

W ramach operacji Fanacht, każdego dnia, na głównych drogach Irlandii, będą przeprowadzane rutynowe kontrole. Mają one na celu wyegzekwowanie zakazu przemieszczania się mieszkańców kraju pomiędzy hrabstwami.

Zgodnie z zasadami restrykcji na poziomie 3, można wyjechać ze swojego hrabstwa tylko z uzasadnionych, ważnych powodów. Przeczytacie o nich na stronie Gov.ie.

Punkty kontroli będą funkcjonowały poza godzinami szczytu, między 10 rano a 16:00 oraz od 19:00 do 21:00.

Rzecznik Gardy powiedział, że przedstawiciele prawa będą stosować zasadę 4E (engage, explain, encourage, enforce) co oznacza, że kary za nieprzestrzeganie zasad będą egzekwowane tylko w ostateczności.

Komisarz Gardy Drew Harris powiedział, że ludzie z reguły przestrzegają wytycznych zdrowia publicznego podczas panującej pandemii.

Musimy pamiętać, że Covid-19 wciąż jest z nami i powinniśmy zawsze brać to pod uwagę. Zachowanie ostrożności i stosowanie się do zasad to najlepszy sposób by chronić siebie i bliskich – dodał.

W związku z otwarciem od dziś wielu restauracji i barów – Gardą wznowi także kontrole w tych lokalach.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

W tym roku parada okazji Dnia Świętego Patryka inna niż dotychczas

W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Oficjalną paradę zastąpi w marcu 2021 roku impreza wirtualna.

Tylko 2% populacji Irlandii zaszczepiona przeciw Covid-19

Według najnowszych danych, tylko 94000 osób w Irlandii otrzymało szczepionkę przeciw Covid-19.

Ryanair najgorszy w wypłacaniu zwrotów za anulowane loty

Ryanair wraz z Virgin Atlantic otrzymały najniższe noty w ankiecie dotyczącej wypłat zwrotów za anulowane loty, przeprowadzonej przez organ ochrony konsumentów Which?. Obie linie zostały daleko w tyle za swoimi konkurentami: Jet 2, Tui, British Airways i easyJet.

Cow and Gate i Aptamil Muesli wycofane ze sprzedaży

Nutricia – producent sprzedawanych w irlandzkich sklepach przekąsek dla dzieci Cow and Gate i Aptamil Muesli, wycofuje część swoich produktów ze sprzedaży.

Irlandzkie szpitale przepełnione, pielęgniarki wzywają rząd do interwencji

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) wezwała rząd do pilnej interwencji, w tym do włączenia prywatnych szpitali od użytku publicznego aby odciążyć państwowe placówki zdrowia.

Wjazd do Irlandii tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

Irlandzki Rząd ogłosił dziś zaostrzone zasady wjazdu do Irlandii w czasie pandemii Covid-19.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też