Od jutra zakaz sprzedaży papierosów mentolowych

Galway.pl 19 maja 2020

Od jutra zakaz sprzedaży papierosów mentolowych

Od 20 maja na terenie Unii Europejskiej wchodzi zakaz sprzedaży papierosów mentolowych. Dzięki unijnej dyrektywie z rynku znikną także papierosy z kapsułką smakową oraz aromatyzowany tytoń do samodzielnego skręcania.

U podstaw projektu, który światło dzienne ujrzał już w 2012 roku leżało publiczne zdrowie oraz oczywiście ograniczenie liczby palaczy. Od 2016 roku w Irlandii obowiązuje zakaz sprzedaży papierosów z aromatami z wyjątkiem aromatu mięty. Od jutra ni kupimy w Irlandii żadnych papierosów z aromatem, w tym tzw. mentoli.

Minister Zdrowia Simon Harris powiedział, ze palenie tytoniu jest silnie uzależniające i należy do grupy uzależnień śmiertelnych.

Przyjemny smak mentolu maskuje prawdziwy smak tytoniu i może kusić osoby, które jeszcze nie są uzależnione oraz utrudnić palaczom walkę z nałogiem – dodał.

 

Pandemia Covid-19 sprawia, że rzucenie palenia ma jeszcze większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej. 11 maja Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że palacze są bardziej narażeni na zachorowanie na Covid-19 niż osoby niepalące. – wyjaśnił Simon Harris.

Simon Harris zachęca też wszystkie osoby, które myślą o rzuceniu palenia do kontaktu z HSE Quit Service w celu uzyskania wsparcia.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Protest przeciwko rasizmowi i przemocy policyjnej w sobotę w Galway

Na najbliższą sobotę zaplanowano w Galway pokojową demonstrację przeciwko rasizmowi. Podobne protesty miały już miejsce w Ameryce Północnej i na kontynencie europejskim po tym jak w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych Afroamerykanin George Floyd zmarł na skutek brutalnej akcji policji.

Zoo w Dublinie otwarte

Zoo w Dublinie zostało dziś ponownie otwarte. Jak można się było spodziewać wprowadzono szereg nowych środków ostrożnosci mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Podatek od nieruchomości w Irlandii – zmiany w Local Property Tax

Podatek od nieruchomości, podobnie jak abonament telewizyjny to jedna z wielu „radości” jakie spotykają nas w dorosłym życiu. Rok 2020 niesie ze sobą zmiany w LPT, z którymi warto się zapoznać, jeśli posiadamy własne lokum w Irlandii.

Od dziś obowiązek wskazania miejsca pobytu po przyjeździe do Irlandii

Od dziś, 28 maja, osoby przybywające do Irlandii są zobowiązane do wypełnienia specjalnego formularza Passenger Locator Form w celu wskazania miejsca swojego pobytu na wyspie.

Eason zwolni 150 pracowników

Znana irlandzka księgarnia Eason, ma w planach zwolnienie 150 pracowników. Wszystko za sprawą pandemii Covid-19 i konieczności zamknięcia sklepów. Sprzedawca musi obniżyć koszty o 30% aby utrzymać się na rynku.

Do €10,000 na start dla małych przedsiębiorstw

15 maja Minister Heather Humphreys ogłosił utworzenie programu Covid-19 Restart Grants o łącznej wartości €250 milionów.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też