Od środy ruszają zapisy na szczepienia dla czterdziestolatków

Galway.pl 1 czerwca 2021

Od środy ruszają zapisy na szczepienia dla czterdziestolatków

Od jutra, 2 czerwca 2021 roku, irlandzki system rejestracji szczepień zostanie otwarty dla osób w wieku 40 – 44, które chcą otrzymać szczepionkę przeciw Covid-19.

Irlandzki Minister Zdrowia Stephen Donnelly potwierdził informację na Twitterze:

Szacuje się, że przeważająca liczba osób z tej grupy wiekowej zostanie zaszczepiona przed końcem czerwca lub na początku lipca.

Rząd Irlandii planuje do końca lipca tego roku zaszczepić 60% populacji, czyli 2,5 miliona ludzi.

Dr Colm Henry w wywiadzie dla Newstalk przyznał, że Europa może Irlandii pozazdrościć tak dużego zainteresowania szczepionką wśród mieszkańców wyspy.

Aż 98% osób powyżej 80 roku życia przyjęło szczepionkę, przeważająca większość (95%) siedemdziesięciolatków również. Zastrzyk AstraZeneca podawany osobom w wieku 60-69 lat również został przyjęty z entuzjazmem bo aż przez 90% grupy wiekowej.

Pierwszą dawkę szczepki przeciw Covid-19 otrzymała połowa populacji. 20% mieszkańców Irlandii jest już w pełni zaszczepiona.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Od jutra – szczepionka dostępna dla 16 i 17 latków

Od wtorku 27 lipca 2021 roku młodzież w wieku 16 i 17 lat będzie mogła zarejestrować się w narodowym systemie szczepień w Irlandii. Nie dalej jak tydzień temu rozpoczęła się rejestracja osiemnastolatków.

1700€ za noc w domu na Shop Street

Czy wiedzieliście, że właściciele lokali przy Shop Street wynajmują swoje nieruchomości nawet za 1700€ za noc? Kogo stać na taką ekstrawagancję?

Nadchodzi upalny weekend w Irlandii

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas upalny weekend. Wyjątkowo wysokie temperatury odnotowano w ostatnim okresie w różnych zakątkach Europy.

Ryanair szuka 2000 pilotów

Ryanair szykuje się do powrotu do gry i planuje zatrudnić około 2000 pilotów.

Utrudnienia na drodze w pobliżu Monivea

Galway County Council rozpoczął dziś prace remontowe obejmujące zmianę nawierzchni na drodze L7148 przy Cuddoo East.

NPHET ostrzega – Irlandia u progu czwartej fali Covid-19

Zespół NPHET zapowiedział, że Irlandia znajduje się obecnie na początku kolejnej, czwartej już fali Covid-19. Komentarz pojawił się po tym jak wczoraj ogłoszono 448 nowych przypadków zachorowań a całkowita liczba zgonów spowodowanych następstwami zarażenia koronawirlsem w Irlandii sięgnęła 5000.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też