Plaże w Galway nagrodzone

Galway.pl 11 czerwca 2020

Plaże w Galway nagrodzone

Dziewięćdziesiąt plaż i przystani w Irlandii otrzymało status Błękitnej Flagi (Blue Flag) 2020 za wysokie standardy czystości, utrzymania i ochrony środowiska.

Kolejne sześćdziesiąt odcinków wybrzeża nagrodzono odznaczeniem Green Coast przyznawanym miejscom gdzie zaangażowanie społeczności w utrzymanie czystości terenu jest największe.

Tylko pięć plaż w całym kraju otrzymało oba wyróżnienia, w tym dwie plaże w Galway: Silverstrand i Salthill.

Niebieskie flagi otrzymały także: Loughrea Lake, Trá an Dóilin w An Cheathrú Rua, Traught, Potumna i An Trá Mhór w Inverin.

Odznaczenie Blue Flag jest międzynarodową nagrodą przyznawaną w Irlandii od prawie 35 lat. Nagroda należy się plażom i przystaniom o doskonałej jakości wody i spełniającym wysokie standardy w wielu kryteriach, np. bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Coraz więcej zachorowań na Covid-19 wśród ludzi młodych

Na początku pandemii Covid-19 chorowały głównie osoby starsze, które również najgorzej radziły sobie z wychodzeniem z choroby.

Ceny domów w Galway w dół

Ceny domów w Galway spadły w czerwcu o 8% w porównaniu do tego samego miesiąca w zeszłym roku.

Ryanair obiecuje wypłatę zwrotów za anulowane loty

Ryanair ogłosił, że większość klientów oczekujących na zwroty pieniędzy za anulowane z powodu pandemii loty, otrzyma pieniądze przed końcem tego miesiąca.

Nowy Boots na Knocknacarra już otwarty

Od 1 lipca mamy w Galway nie dwa, a trzy sklepy Boots. Klienci odwiedzający nowy sklep na Knocknacarra mają do dyspozycji aptekę z farmaceutami gotowymi udzielać porad i realizować recepty.

Lista bezpiecznych krajów wg. Unii Europejskiej

Unia Europejska udostępniła właśnie listę 15 krajów uznanych za „bezpieczne”, z którymi Europa może utworzyć tzw. pomosty podróżne od środy 1 lipca.

Liczba zakażeń Covid-19 w Irlandii rośnie. Winowajcą wyjazdy zagraniczne

Irlandia jest od poniedziałku w trzeciej fazie przyspieszonego luzowania restrykcji. Niestety liczba nowych przypadków zachorowań na Covid-19 zaczyna znów rosnąć.

Kategorie : Newsy z Galway

Zobacz też