Polskie miasto traci kolejną umowę partnerską z powodu uprzedzeń do LGBT

Galway.pl 13 października 2020

Polskie miasto traci kolejną umowę partnerską z powodu uprzedzeń do LGBT

Komitet do spraw partnerstwa w Fermoy, Hrabstwo Cork, podjął decyzję o oficjalnym zerwaniu stosunków partnerskich z miastem położonym o niecałe 200 km od Krakowa, z powodu jego statusu „wolne od LGBT”.

Nowa Dęba, bo o tej miejscowości mowa, jest jedną z ok. stu gmin, które zadeklarowały, że są miejscami wolnymi od ideologii LGBT. Status ten został potępiony przez Parlament Europejski i przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, która na początku tego roku napisała na Twitterze:

Nasze umowy zapewniają, że każdy człowiek w Europie może być tym, kim jest, żyć tam, gdzie mu się podoba, kochać, kogo chce i mierzyć tak wysoko, jak chce.

Władze niektórych polskich miast są jednak innego zdania.

Polska jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, które nie zalegalizowały małżeństw osób tej samej płci.

Na początku tego roku francuskie Saint-Jean-de-Braye również wypowiedziało umowę partnerską Nowej Dębie.

Decyzja o rozwiązaniu porozumienia spotkała się z entuzjazmem ze strony socjaldemokratów z East Cork, którzy wczoraj wydali oświadczenie:

Polska, jeden z zaledwie sześciu krajów europejskich, które jeszcze nie zalegalizowały małżeństw osób tej samej płci, pozwoliła na zdefiniowanie szeregu miast jako wolnych od LGBT. W ostatnich latach w Irlandii obserwujemy rzeczywiste postępy w kwestiach społecznych, w tym, w kwestii równości małżeństw osób tej samej płci, dlatego jako społeczeństwo mamy prawo zająć zdecydowane stanowisko przeciwko dyskryminacji i negowaniu społeczności LGBT+ – powiedziała przewodnicząca Saoirse Mackin.

Wydaje się, że włodarze niektórych polskich miasteczek zapomnieli, że każda akcja niesie za sobą reakcję. Nie można oczekiwać, że atak na podstawowe prawa człowieka oraz tolerancję dla mniejszości pozostanie bez echa.

Redakcja Galway.pl zawsze stoi po stronie wolności i tolerancji dlatego cieszymy się, że irlandzkie miasta tak stanowczo reagują na nieodpowiedzialne decyzje polskich włodarzy.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

€1,000 za zorganizowanie domówki i inne kary za nieprzestrzeganie zasad

Jak donosi The Journal, na osoby organizujące imprezy domowe w czasie obowiązywania restrykcji Covid-19 na poziomie 5, może zostać nałożony mandat w wysokości do €1000.

Co otwarte, a co zamknięte podczas sześciu tygodni restrykcji na poziomie 5 w Irlandii

Rząd ogłosił wczoraj, że w środę w nocy kraj przechodzi do restrykcji na poziomie 5 na okres sześciu tygodni. Oznacza to, że tylko „niezbędne” sklepy i usługi mogą pozostać otwarte.

Rząd planuje wprowadzić restrykcje na poziomie 5 na sześć tygodni

Jak donosi The Irish Times, na trwającym w tej chwili posiedzeniu, ministrowie zdecydują o zatwierdzenie powrotu do najostrzejszych restrykcji w całym kraju.

Restrykcje na poziomie 4 lub 5 w całej Irlandii

Irlandzki Rząd spotka się dziś po południu aby podjąć decyzję w sprawie nałożenia nowych restrykcji Covid-19.

Tegoroczny Galway Christmas Market odwołany

Rada Miasta Galway postanowiła odwołać tegoroczny jarmark świąteczny znany wszystkim pod lokalną nazwą Galway Christmas Market. Włodarze miasta doszli do wniosku, że zorganizowanie takiej imprezy z zachowaniem wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa jest w dobie Covid-19 niemożliwe.

Kończą się miejsca na oddziałach intensywnej terapii w irlandzkich szpitalach

Szpital Uniwersytecki w Cork, Mercy Hospital i St. Vincent’s to kolejne szpitale w kraju, w których zabrakło miejsc na oddziałach intensywnej terapii (ICU) ze względu na ciągle rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19.

Tagi :

Zobacz też