Powrót do szkoły – które klasy rozpoczną naukę jako pierwsze

Galway.pl 23 lutego 2021

Powrót do szkoły – które klasy rozpoczną naukę jako pierwsze

Dziś wieczorem Premier Micheál Martin ogłosi dokładny plan powrotu uczniów do szkół.

Wiadomo już, że szkoły w Irlandii zaczną otwierać swoje drzwi od 1 marca. W pierwszej kolejności w szkolnych ławach zasiądą najmłodsi uczniowie z klas junior i senior infants.

Tegoroczni maturzyści wrócą do szkół średnich jako pierwsi.

W marcu wznowiona zostanie także praca placówek opieki nad dziećmi. Otwieranie żłobków i przedszkoli także będzie następowało etapami. 8 marca do przedszkola pójdą dzieci z programu ECCE.

15 marca do szkoły wróci reszta klas podstawówek oraz piątoklasiści ze szkół średnich.

Po świętach wielkanocnych, 12 kwietnia naukę rozpoczną pozostali uczniowie.

Daty powrotu uczniów do szkół zostaną zatwierdzone przez rząd dziś wieczorem ale jak donoszą media, przez cały okres otwierania szkół sytuacja będzie na bieżąco weryfikowana i na tej podstawie mogą zostać wprowadzone zmiany.

Także dziś rząd ma zatwierdzić przedłużenie do końca czerwca tego roku zasiłków związanych z pandemią, w tym Pandemic Unemployment Payment.

Dzisiejsze wystąpienie premiera będziecie mogli zobaczyć w programie RTÉ – Six-One o 18tej.

Źródło: irishtimes.com

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Witamina D zapobiega ciężkim symptomom Covid-19

Nie potwierdziły się plotki jakoby witamina D była lekarstwem na Covid-19, jednak według najnowszych badań, suplementacja witaminy D może w dużym stopniu złagodzić objawy zakażenia koronawirusem.

Irlandia otrzyma 4 miliony dawek szczepionek

W ciągu najbliższych trzech miesięcy Irlandia otrzyma niemal 4 miliony dawek szczepionek przeciw Covid-19. Według wstępnych prognoz ustalonych na podstawie zobowiązań producentów 940000 dawek dotrze na wyspę w kwietniu, 1.2 miliona w maju i 1.7 miliona lub więcej w czerwcu. Department of Health podkreśla jednak, że prognozy mogą ulec zmianie. Chart: Tomas Doherty/breakingnews.ie Source: Department of Health Get the data Created with Datawrapper Chart: Tomas Doherty/breakingnews.ie Source: Department of Health Get the data Created with Datawrapper Więcej newsów

Droga między Galway a Roscommon zamknięta

Droga krajowa N63 między Galway a Roscommon będzie zamknięta przez cztery dni w godzinach nocnych. Rada Hrabstwa będzie w tym tygodniu prowadzić prace remontowe na N63 w Ballygar. W związku z prowadzonym remontem N63 w Ballygar będzie zamknięta od 19 do 4 rano aż do czwartku 8 kwietnia. Więcej newsów

Podano rekordową liczbę szczepionek w Irlandii

W ostatni piątek, 30,503 osób zostało zaszczepionych w Irlandii, z czego 12,174 pacjentów podano drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19. W ciągu tygodnia zaczepiono w kraju 120000 osób. Pierwszą dawkę szczepionki ma za sobą 655292 mieszkańca Irlandii, 268586 – obie. 13.2% populacji otrzymało pierwszą dawkę szczepionki a 5.4% jest już w pełni zaszczepionych. Vaccination stats 📊 ‣ Daily average (last 7 days): 19,616‣ 7 day total (rolling): 137,309‣ Doses administered per 100 people: 18.56 — COVID-19 Data Ireland (@COVID19DataIE) April 5, 2021 W tym tygodniu liczba podanych w Irlandii szczepionek przecie Covid-19 przekroczy milion. Huge thanks to all involved in vaccinations this weekend. Best day ever – Good Friday (>30K). Our highest week ever (>120k). Over 930K done to date. 1M administered during next week. Over 70's & medically vulnerable prioritised. Were in a new phase. @HSELive @IMO_IRL @ICGPnews — Paul Reid (@paulreiddublin) April 4, 2021   Więcej newsów

Hewlett Packard Enterprise (HPE) utworzy 150 miejsc pracy

Hewlett Packard Enterprise (HPE) ogłosił, że utworzy 150 nowych miejsc pracy w Irlandii w działach cyberbezpieczeństwa, rozwoju oprogramowania i cloud consulting.

Ponad 450 Fiatów z wadą fabryczną układu hamulcowego w Irlandii

Producent samochodów Fiat poinformował media o konieczności naprawy 458 pojazdów zarejestrowanych w Irlandii, z powodu wady fabrycznej układu hamulcowego.

Kategorie : Newsy z Irlandii

Zobacz też