Powstanie 100 nowych mieszkań na Ballybrit

Galway.pl 26 maja 2020

Powstanie 100 nowych mieszkań na Ballybrit

W grudniu zeszłego roku do An Bord Pleanála wpłynęły plany zabudowy terenu przylegającego do Meadows na Ballybrit.

Trean Meadow Ltd. wnioskował o pozwolenie na budowę 78 apartamentów i 24 domów na 5 aktowej działce przylegającej do Ballybrit Heights i The Meadows.

Mimo wielu zastrzeżeń płynących od mieszkańców okolicy zaniepokojonych, już teraz, dużym natężeniem ruchu na drogach dojazdowych do osiedla, An Bord Pleanála wyraziła zgodę na budowę z pewnymi zastrzeżeniami. Prace budowlane mogą być prowadzone tylko w godzinach 7:00 – 19:00 od poniedziałku do soboty, a wraz z budową nowych obiektów mieszkalnych ma powstać także 105 miejsc parkingowych dla samochodów i 150 dla rowerów.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Coraz więcej zachorowań na Covid-19 wśród ludzi młodych

Na początku pandemii Covid-19 chorowały głównie osoby starsze, które również najgorzej radziły sobie z wychodzeniem z choroby.

Ceny domów w Galway w dół

Ceny domów w Galway spadły w czerwcu o 8% w porównaniu do tego samego miesiąca w zeszłym roku.

Ryanair obiecuje wypłatę zwrotów za anulowane loty

Ryanair ogłosił, że większość klientów oczekujących na zwroty pieniędzy za anulowane z powodu pandemii loty, otrzyma pieniądze przed końcem tego miesiąca.

Nowy Boots na Knocknacarra już otwarty

Od 1 lipca mamy w Galway nie dwa, a trzy sklepy Boots. Klienci odwiedzający nowy sklep na Knocknacarra mają do dyspozycji aptekę z farmaceutami gotowymi udzielać porad i realizować recepty.

Lista bezpiecznych krajów wg. Unii Europejskiej

Unia Europejska udostępniła właśnie listę 15 krajów uznanych za „bezpieczne”, z którymi Europa może utworzyć tzw. pomosty podróżne od środy 1 lipca.

Liczba zakażeń Covid-19 w Irlandii rośnie. Winowajcą wyjazdy zagraniczne

Irlandia jest od poniedziałku w trzeciej fazie przyspieszonego luzowania restrykcji. Niestety liczba nowych przypadków zachorowań na Covid-19 zaczyna znów rosnąć.

Kategorie : Newsy z Galway
Tagi :

Zobacz też