Prawie 6,000 osób przylatuje każdego dnia do Irlandii

Galway.pl 27 lipca 2020

Prawie 6,000 osób przylatuje każdego dnia do Irlandii

Każdego dnia do Irlandii przylatuje niemal 6,000 pasażerów z czego jedna trzecia to podróżni z Wielkiej Brytanii.

Mimo że liczba przybywających do Irlandii turystów jest znacznie niższa niż zwykle o tej porze roku, to w ostatnich tygodniach obserwuje się stały wzrost liczby osób lądujących na lotniskach w Dublinie, Cork i Shannon.

Od 13 do 19 lipca co najmniej 36,931 pasażerów z 35 krajów wysiadło z samolotów na lotnisku w Dublinie: 10,743 z Wielkiej Brytanii, 4,965 z Hiszpanii, 2,137 z Francji i 2,041 z Holandii. W tym okresie lotnisko w Dublinie przywitało także 1,122 podróżnych ze Stanów Zjednoczonych.

Spośród 2,846 pasażerów, którzy w omawianym tygodniu przylecieli do Cork, 363 to podróżni z Polski. Liczba pasażerów lądujących w Cork wzrosła od początku miesiąca o 65%.

Lotnisko w Shannon odnotowało największy bo 80% wzrost liczby przylatujących w stosunku do pierwszego tygodnia lipca.

Dane nie uwzględniają osób, które na lotniskach tylko przesiadły się do innych samolotów by kontynuować swoją podróż.

Polska znajduje się w czołówce krajów, z których podróżni przybywają do Irlandii drogą lotniczą.

Szacuje się, że w 2020 roku na lotnisku w Dublinie wyląduje 9 milionów pasażerów (w 2019 roku były to 32 miliony). Cork i Shannon mają o 90% mniej odwiedzających niż w zeszłym roku.

Obecnie osoby przybywające do Irlandii z krajów, które nie znalazły się na irlandzkiej zielonej liście muszą wypełnić formularz lokalizacyjny i zgodzić się na 14 dni samoizolacji po przyjeździe do Irlandii. Samoizolację HSE definiuje jako „restriction of movements”.

Szczegółowe informacje na temat podróżowania w dobie Covid-19 oraz czym jest „restriction of movements” znajdziecie na stronie HSE.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Nowe połączenia Bus Eireann z Galway na lotniska w Dublinie i Shannon

Od wczoraj, 9 sierpnia, działają cztery nowe połączenia Bus Eireann między Galway a lotniskiem w Dublinie oraz Cork (przez lotnisko w Shannon).

Od poniedziałku maski w sklepach obowiązkowe

Od najbliższego poniedziałku noszenie maseczek w sklepach i galeriach handlowych w Irlandii będzie obowiązkowe. Do tej pory było tylko zalecane.

Nowy program Galway International Arts Festival już dostępny

Galway International Arts Festival miał się odbyć, jak co roku, w lipcu jednak został odwołany z powodu pandemii Covid-19.

Znany organizator wycieczek zamyka 166 biur w Irlandii i Wielkiej Brytanii

Znane wszystkim brytyjskie biuro podróży Tui ogłosiło dziś, że ma zamiar zamknąć 166 swoich przedstawicielstw w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Czy maseczki obniżają poziom tlenu? – lekarz z Dublina obala mit

Film obalający mit, że noszenie maseczek zmniejsza poziom tlenu we krwi podbija internet.

Prawie 6,000 osób przylatuje każdego dnia do Irlandii

Każdego dnia do Irlandii przylatuje niemal 6,000 pasażerów z czego jedna trzecia to podróżni z Wielkiej Brytanii. Mimo że liczba przybywających do Irlandii turystów jest znacznie niższa niż zwykle o tej porze roku, to w ostatnich tygodniach obserwuje się stały wzrost liczby osób lądujących na lotniskach w Dublinie, Cork i Shannon. Od 13 do 19 lipca co najmniej 36,931 pasażerów z 35 krajów wysiadło z samolotów na lotnisku w Dublinie: 10,743 z Wielkiej Brytanii, 4,965 z Hiszpanii, 2,137 z Francji i 2,041 z Holandii. W tym okresie lotnisko w Dublinie przywitało także 1,122 podróżnych ze Stanów Zjednoczonych. Spośród 2,846 pasażerów, którzy w omawianym tygodniu przylecieli do Cork, 363 to podróżni z Polski. Liczba pasażerów lądujących w Cork wzrosła od początku miesiąca o 65%. Lotnisko w Shannon odnotowało największy bo 80% wzrost liczby przylatujących w stosunku do pierwszego tygodnia lipca. Dane nie uwzględniają osób, które na lotniskach tylko przesiadły się do […]

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też