Prawie połowa społeczeństwa obawia się, że najgorsze dopiero przed nami

Galway.pl 22 września 2020

Prawie połowa społeczeństwa obawia się, że najgorsze dopiero przed nami

Niemal połowa irlandzkiego społeczeństwa uważa, że sytuacja z pandemią Covid-19 pogorszy się i tak naprawdę najgorsze dopiero przed nami.

Badanie przeprowadziła firma Amarach. Wynika z niego, że 47% społeczeństwa boi się, ze najgorsze przed nami, 22% uważa, że jesteśmy obecnie w najgorszym momencie walki z Covid-19, a 17% obstaje przy tym, że najgorsze już minęło.

W związku z rosnącą liczbą potwierdzonych przypadków, dodatkowe ograniczenia czekają także kolejne hrabstwa. Oprócz Dublina, urzędnicy rozważają rozszerzenie restrykcji dla Louth, Waterford, Limerick, Kildare, Leitrim, Donegal, Offaly i Wicklow.

Około 52% respondentów biorących udział w ankiecie Amarach uważa, że powinny zostać wprowadzone większe restrykcje w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. 54% badanych stwierdziło, że podejście irlandzkich władz do problemu jest właściwe.

Ok. 90% dorosłych potwierdziło, że nosi maski w miejscach publicznych.

Jak według Was Irlandia radzi sobie z kryzysem związanym z Covid-19?

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

€1,000 za zorganizowanie domówki i inne kary za nieprzestrzeganie zasad

Jak donosi The Journal, na osoby organizujące imprezy domowe w czasie obowiązywania restrykcji Covid-19 na poziomie 5, może zostać nałożony mandat w wysokości do €1000.

Co otwarte, a co zamknięte podczas sześciu tygodni restrykcji na poziomie 5 w Irlandii

Rząd ogłosił wczoraj, że w środę w nocy kraj przechodzi do restrykcji na poziomie 5 na okres sześciu tygodni. Oznacza to, że tylko „niezbędne” sklepy i usługi mogą pozostać otwarte.

Rząd planuje wprowadzić restrykcje na poziomie 5 na sześć tygodni

Jak donosi The Irish Times, na trwającym w tej chwili posiedzeniu, ministrowie zdecydują o zatwierdzenie powrotu do najostrzejszych restrykcji w całym kraju.

Restrykcje na poziomie 4 lub 5 w całej Irlandii

Irlandzki Rząd spotka się dziś po południu aby podjąć decyzję w sprawie nałożenia nowych restrykcji Covid-19.

Tegoroczny Galway Christmas Market odwołany

Rada Miasta Galway postanowiła odwołać tegoroczny jarmark świąteczny znany wszystkim pod lokalną nazwą Galway Christmas Market. Włodarze miasta doszli do wniosku, że zorganizowanie takiej imprezy z zachowaniem wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa jest w dobie Covid-19 niemożliwe.

Kończą się miejsca na oddziałach intensywnej terapii w irlandzkich szpitalach

Szpital Uniwersytecki w Cork, Mercy Hospital i St. Vincent’s to kolejne szpitale w kraju, w których zabrakło miejsc na oddziałach intensywnej terapii (ICU) ze względu na ciągle rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też