Premier Irlandii potwierdził – restauracje i bary nie zostaną otwarte zgodnie z pierwotnym planem

Galway.pl 29 czerwca 2021

Premier Irlandii potwierdził – restauracje i bary nie zostaną otwarte zgodnie z pierwotnym planem

Premier Micheál Martin potwierdził dziś, że termin długo wyczekiwanego pełnego otwarcia restauracji i barów w Irlandii zostaje przesunięty.

Jedzenie w restauracjach i barach (wewnątrz lokali) miało powrócić, zgodnie z pierwotnym planem 5 lipca, jednak zespół NPHET, zaniepokojony szybkości z jaką rozprzestrzenia se nowy wariant wirusa – Delta, zalecił tymczasowe wstrzymanie się z pełnym otwieraniem obiektów gastronomicznych.

Premier Irlandii powiedział dziś, że zgodnie z zaleceniami NPHET, jedzenie w restauracjach i barach powinno być dozwolone tylko dla osób zaszczepionych lub ozdrowieńców. Rząd ma w ciągu nadchodzących tygodni opracować szczegółowy plan wdrożenia takich ograniczeń ale dokładna data pełnego otwarcia restauracji i barów nie jest znana.

Jak donosi Irish Times, plan rządu ma być gotowy przed 19 lipca.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Zbiórka elektroodpadów na Connemara

W tym tygodniu odbędą się dwie bezpłatne zbiórki elektroodpadów na Connemara.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na trasie Galway-Dublin

W nadchodzący weekend możemy spodziewać się zmian w normalnym rozkładzie jazdy pociągów do i z Dublina. Wszystko za sprawą zaplanowanych na najbliższe dni prac modernizacyjnych linii.

Koniec z maseczkami w samolotach

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ogłosiły dziś, że od najbliższego poniedziałku, tj. 16 maja 2022 roku, maseczki ochronne, nie będą już wymagane podczas europejskich lotów.

Dwa auta spłonęły tej nocy w Galway

Lokalna Gardaí prowadzi śledztwo w sprawie podpalenia trzech aut w ciągu jednej nocy w jednej z dzielnic Galway.

Transport publiczny w Irlandii o połowę tańszy ale tylko dla młodych

Dziś, tj. 9 maja, weszła w życie nowa taryfa na transport publiczny dla podróżnych w wieku od 19 do 23 lat. Aż do swoich 24 urodzin, młodzi pasażerowie będą podróżować w Irlandii transportem publicznym 50% taniej.

sciezki-rowerowe-w-irlandii

3500 kilometrów ścieżek rowerowych w Irlandii

W najnowszym planie Krajowej Sieci Rowerowej (NCN) zaproponowanej przez Transport Infrastructure Ireland (TII) znalazło się łącznie aż 3,5 kilometra ścieżek rowerowych na terenie całej Irlandii.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też