Premier Irlandii potwierdził – restauracje i bary nie zostaną otwarte zgodnie z pierwotnym planem

Galway.pl 29 czerwca 2021

Premier Irlandii potwierdził – restauracje i bary nie zostaną otwarte zgodnie z pierwotnym planem

Premier Micheál Martin potwierdził dziś, że termin długo wyczekiwanego pełnego otwarcia restauracji i barów w Irlandii zostaje przesunięty.

Jedzenie w restauracjach i barach (wewnątrz lokali) miało powrócić, zgodnie z pierwotnym planem 5 lipca, jednak zespół NPHET, zaniepokojony szybkości z jaką rozprzestrzenia se nowy wariant wirusa – Delta, zalecił tymczasowe wstrzymanie się z pełnym otwieraniem obiektów gastronomicznych.

Premier Irlandii powiedział dziś, że zgodnie z zaleceniami NPHET, jedzenie w restauracjach i barach powinno być dozwolone tylko dla osób zaszczepionych lub ozdrowieńców. Rząd ma w ciągu nadchodzących tygodni opracować szczegółowy plan wdrożenia takich ograniczeń ale dokładna data pełnego otwarcia restauracji i barów nie jest znana.

Jak donosi Irish Times, plan rządu ma być gotowy przed 19 lipca.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Od jutra – szczepionka dostępna dla 16 i 17 latków

Od wtorku 27 lipca 2021 roku młodzież w wieku 16 i 17 lat będzie mogła zarejestrować się w narodowym systemie szczepień w Irlandii. Nie dalej jak tydzień temu rozpoczęła się rejestracja osiemnastolatków.

1700€ za noc w domu na Shop Street

Czy wiedzieliście, że właściciele lokali przy Shop Street wynajmują swoje nieruchomości nawet za 1700€ za noc? Kogo stać na taką ekstrawagancję?

Nadchodzi upalny weekend w Irlandii

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas upalny weekend. Wyjątkowo wysokie temperatury odnotowano w ostatnim okresie w różnych zakątkach Europy.

Ryanair szuka 2000 pilotów

Ryanair szykuje się do powrotu do gry i planuje zatrudnić około 2000 pilotów.

Utrudnienia na drodze w pobliżu Monivea

Galway County Council rozpoczął dziś prace remontowe obejmujące zmianę nawierzchni na drodze L7148 przy Cuddoo East.

NPHET ostrzega – Irlandia u progu czwartej fali Covid-19

Zespół NPHET zapowiedział, że Irlandia znajduje się obecnie na początku kolejnej, czwartej już fali Covid-19. Komentarz pojawił się po tym jak wczoraj ogłoszono 448 nowych przypadków zachorowań a całkowita liczba zgonów spowodowanych następstwami zarażenia koronawirlsem w Irlandii sięgnęła 5000.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też