Propozycja ustawy Dying with Dignity przedgłosowana

Galway.pl 8 października 2020

Propozycja ustawy Dying with Dignity przedgłosowana

Wczoraj wieczorem Dail (niższa izba parlamentu – sejm) głosował nad przekazaniem ustawy o godnej śmierci do dalszego rozpatrzenia.

Większością głosów 81-71, projekt ustawy trafi do Oireachtas Committee, gdzie poddany zostanie ocenie wybranych ministrów i senatorów, którzy na podstawie opinii ekspertów zdecydują co stanie się dalej z ustawą.

Proponowane przepisy w wyjątkowych sytuacjach zezwalają lekarzom na pomoc nieuleczalnie chorym pacjentom w zakończeniu ich cierpienia.

Jeśli ustawa wejdzie w życie, Irlandia stanie się jednym z niewielu krajów na świecie gdzie takie praktyki są dozwolone.

Ustawodawstwo dotyczące Dying with Dignity jest tematem bardzo delikatnym. Wiele osób popierających ustawę ma wątpliwości co do przebiegu procesu, środków ostrożności i ewentualnych nadużyć. Przeciwników martwią długoterminowe konsekwencje wprowadzenia takiej ustawy oraz względy moralne.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

€1,000 za zorganizowanie domówki i inne kary za nieprzestrzeganie zasad

Jak donosi The Journal, na osoby organizujące imprezy domowe w czasie obowiązywania restrykcji Covid-19 na poziomie 5, może zostać nałożony mandat w wysokości do €1000.

Co otwarte, a co zamknięte podczas sześciu tygodni restrykcji na poziomie 5 w Irlandii

Rząd ogłosił wczoraj, że w środę w nocy kraj przechodzi do restrykcji na poziomie 5 na okres sześciu tygodni. Oznacza to, że tylko „niezbędne” sklepy i usługi mogą pozostać otwarte.

Rząd planuje wprowadzić restrykcje na poziomie 5 na sześć tygodni

Jak donosi The Irish Times, na trwającym w tej chwili posiedzeniu, ministrowie zdecydują o zatwierdzenie powrotu do najostrzejszych restrykcji w całym kraju.

Restrykcje na poziomie 4 lub 5 w całej Irlandii

Irlandzki Rząd spotka się dziś po południu aby podjąć decyzję w sprawie nałożenia nowych restrykcji Covid-19.

Tegoroczny Galway Christmas Market odwołany

Rada Miasta Galway postanowiła odwołać tegoroczny jarmark świąteczny znany wszystkim pod lokalną nazwą Galway Christmas Market. Włodarze miasta doszli do wniosku, że zorganizowanie takiej imprezy z zachowaniem wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa jest w dobie Covid-19 niemożliwe.

Kończą się miejsca na oddziałach intensywnej terapii w irlandzkich szpitalach

Szpital Uniwersytecki w Cork, Mercy Hospital i St. Vincent’s to kolejne szpitale w kraju, w których zabrakło miejsc na oddziałach intensywnej terapii (ICU) ze względu na ciągle rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też