Rekordowe bonusy na święta, także dla beneficjentów PUP

Galway.pl 1 grudnia 2020

Rekordowe bonusy na święta, także dla beneficjentów PUP

W tym roku zostanie wypłacona rekordowa liczba świątecznych bonusów z social welfare, których wartość przekroczy 390 mln euro. Świąteczne premie już w przyszłym tygodniu powędrują do 1,6 mln odbiorców w Irlandii.

Ponad 300,000 osób pobierających obecnie zasiłek Covid-19 (PUP) również otrzyma świąteczny bonus.

Minister Heather Humphreys ogłosiła wczoraj szczegóły tegorocznych dodatków bożonarodzeniowych, które mają być największą premią dla społeczeństwa jaką kiedykolwiek w Irlandii rozdało państwo.

Podobnie jak w latach poprzednich, 100% bonus otrzymają długoterminowi beneficjenci zasiłków pomocy społecznej, w tym emeryci, osoby niepełnosprawne, opiekunowie i samotni rodzice.

W tym roku świąteczny bonus zostanie wypłacony także odbiorcom Pandemic Unemployment Payment pod warunkiem, że pobierali zasiłek przez co najmniej 4 miesiące (17 tygodni) od marca. Bonus przysługuje także osobom, które spełniły 4-tygodniowy wymóg i dziś – 1 grudnia wróciły do pracy po zniesieniu restrykcji na poziomie 5.

Minister Humphreys zachęca odbiorców zasiłku do wydawania pieniędzy w swoich miejscowościach, co zapewni wsparcie lokalnym sklepom i firmom.

Będzie to zastrzyk w wysokości 390 milionów euro w irlandzką gospodarkę w czasach gdy wielu przedsiębiorców otwiera swoje drzwi po zniesieniu restrykcji na poziomie 5 – dodała.

 

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

W tym roku parada okazji Dnia Świętego Patryka inna niż dotychczas

W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Oficjalną paradę zastąpi w marcu 2021 roku impreza wirtualna.

Tylko 2% populacji Irlandii zaszczepiona przeciw Covid-19

Według najnowszych danych, tylko 94000 osób w Irlandii otrzymało szczepionkę przeciw Covid-19.

Ryanair najgorszy w wypłacaniu zwrotów za anulowane loty

Ryanair wraz z Virgin Atlantic otrzymały najniższe noty w ankiecie dotyczącej wypłat zwrotów za anulowane loty, przeprowadzonej przez organ ochrony konsumentów Which?. Obie linie zostały daleko w tyle za swoimi konkurentami: Jet 2, Tui, British Airways i easyJet.

Cow and Gate i Aptamil Muesli wycofane ze sprzedaży

Nutricia – producent sprzedawanych w irlandzkich sklepach przekąsek dla dzieci Cow and Gate i Aptamil Muesli, wycofuje część swoich produktów ze sprzedaży.

Irlandzkie szpitale przepełnione, pielęgniarki wzywają rząd do interwencji

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) wezwała rząd do pilnej interwencji, w tym do włączenia prywatnych szpitali od użytku publicznego aby odciążyć państwowe placówki zdrowia.

Wjazd do Irlandii tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

Irlandzki Rząd ogłosił dziś zaostrzone zasady wjazdu do Irlandii w czasie pandemii Covid-19.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też