Restrykcje na poziomie 4 lub 5 w całej Irlandii

Galway.pl 19 października 2020

Restrykcje na poziomie 4 lub 5 w całej Irlandii

Irlandzki Rząd spotka się dziś po południu aby podjąć decyzję w sprawie nałożenia nowych restrykcji Covid-19.

W związku z pogarszającą się sytuacją związaną z pandemią Covid-19 najważniejsi politycy w kraju spotkali się w sobotę z przedstawicielami środowiska medycznego. National Public Health Emergency Team (NPHET) zalecił wprowadzenie ograniczeń na najwyższym poziomie 5 na okres sześciu tygodni.

Wiadomo jednak, że pomysł spotkał się z niechęcią władz i najprawdopodobniej obostrzenia na najwyższym poziomie nie zostaną wprowadzone. Rozważa się natomiast zastosowanie restrykcji na poziomie 4 plus.

Minister Simon Harris zapowiedział, że działania w sprawie ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa będą zdecydowane.

Wprowadzenie poziomu 3 nie przyniosło rezultatów. Decyzja, która zapadnie będzie dotyczyła całego kraju, a nie wybranych regionów – dodał.

Wprowadzenie poziomu 5 oznaczałoby, że wszyscy musimy pozostać w promieniu 5 km od swoich domów, a bary i restauracje mogą serwować jedzenie tylko na wynos.

W wywiadzie dla RTÉ Radio, Thomas Byrne powiedział, że rząd jest zdeterminowany aby szkoły i placówki opieki nad dziećmi pozostały otwarte mimo konieczności wprowadzenia większych restrykcji.

Wczoraj NPHET podał, że odnotowano 1283 nowe przypadki zarażenia koronawirlsem w Irlandii. Od początku pandemii zachorowało prawie 50 tysięcy osób, zmarły 1852 osoby.
Najwięcej zachorowań jest obecnie w Dublinie, Cork i Kildare.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Niemcy chcą zamknąć wszystkie resorty narciarskie w Unii Europejskiej

Zachodni sąsiedzi Polski oświadczyli, że będą naciskać Europę aby zabroniła w tym roku urlopów w narciarskich resortach. Wszystko oczywiście za sprawą panującej pandemii Covid-19.

Microsoft w Dublinie szuka 200 pracowników

Microsoft ogłosił, że zamierza utworzyć 200 nowych miejsc pracy w swoim oddziale w Dublinie zwiększając tym samym liczbę zatrudnionych w Microsoft w Irlandii pracowników do 2,700.

Jest brytyjska szczepionka przeciw Covid-19

Kolejne dobre wieści napływają ze świata w sprawie szczepionek przeciw Covid-19. Brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet w Oksfordzie potwierdziły, że ich szczepionka wykazuje skuteczność na poziomie 70%, a po podaniu dwóch dawek nawet 90%.

Zoo w Dublinie

Zagrożone zamknięciem Zoo w Dublinie zebrało milion euro w 12 godzin

Dublińskie zoo, które z powodu pandemii Covid-19 stanęło przed groźbą permanentnego zamknięcia, zebrało w ciągu niespełna 12 godzin €1,000,000.

Jeszcze przed świętami pracę w Boston Scientific może stracić kilkuset pracowników

Zlokalizowana od 25 lat na Ballybrit w Galway firma medyczna, Boston Scientific, ogłosiła we wtorek, że zaprzestaje produkcji jednego ze swoich urządzeń medycznych, co będzie skutkowało zwolnieniami jeszcze przed końcem roku.

Nowa szczepionka na Covid-19 jeszcze skuteczniejsza od poprzedniej

Druga szczepionka na Covid-19, o której wiadomo, wykazuje jeszcze wyższą skuteczność od zastrzyków Pfizer’a i BioNTech.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też