Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Galway.pl 24 września 2021

Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta liczba osób bezdomnych w Irlandii. Najnowsze dane z Department of Housing pokazują, że bez dachu nad głową pozostaje 8212. 2189 z nich to dzieci.

Od lipca tego roku liczba osób bezdomnych wzrosła o 80.

Organizacje charytatywne zajmujące się osobami bezdomnymi w Irlandii biją na alarm szacując, że kryzys mieszkaniowy w nadchodzących miesiącach przybierze na sile z powodu szybujących w górę czynszów i rosnącej liczby eksmisji.

Bez stałego dachu nad głową w sierpniu tego roku były w Irlandii 953 rodziny. W samym Dublinie liczba bezdomnych sięga 4000.

Na początku września irlandzki rząd przypomniał, że do 2030 roku zamierza w pani położyć kres bezdomności w kraju jednak przedstawicieli organizacji takich jak Focus Ireland niepokoi fakt, że nadal nie wiadomo w jaki sposób rząd miałby to zrobić.

Prawie 1000 młodych dorosłych w wieku 18-24 nie ma dachu nad głową.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

tabletki antykoncepcyjne w Irlandii

Bezpłatne tabletki antykoncepcyjne w Irlandii przewidziane w budżecie na 2022 rok

Jak donosi Irish Mirror, w zaplanowanym na jutro ogłoszeniu budżetu na 2022 rok znajdzie się wzmianka o €10 milionach przewidzianych na antykoncepcję dla młodych kobiet.

Fuel Allowance

Ruszyły wypłaty Fuel Allowance w Irlandii

Fuel Allowance, tzw. dodatek opałowy to zasiłek wypłacany w ramach National Fuel Scheme, który ma pomóc pokryć koszty ogrzewania domu w miesiącach zimowych. Pieniądze wypłacane są osobom, które pobierają długoterminowe świadczenia socjalne i nie są w stanie samodzielnie płacić za ogrzewanie.

szczepionka covid-19

Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Od jutra rano, 28 września, będzie czynny punkt szczepień na terenie kampusu NUI Galway. Od godziny 9:00 do 17:00 w głównym budynku Arts-Science studenci oraz personel uczelni, którzy chcą zaszczepić się przeciw Covid-19 będą mieli taką okazję.

Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta liczba osób bezdomnych w Irlandii. Najnowsze dane z Department of Housing pokazują, że bez dachu nad głową pozostaje 8212. 2189 z nich to dzieci. Od lipca tego roku liczba osób bezdomnych wzrosła o 80. Organizacje charytatywne zajmujące się osobami bezdomnymi w Irlandii biją na alarm szacując, że kryzys mieszkaniowy w nadchodzących miesiącach przybierze na sile z powodu szybujących w górę czynszów i rosnącej liczby eksmisji. Bez stałego dachu nad głową w sierpniu tego roku były w Irlandii 953 rodziny. W samym Dublinie liczba bezdomnych sięga 4000. Na początku września irlandzki rząd przypomniał, że do 2030 roku zamierza w pani położyć kres bezdomności w kraju jednak przedstawicieli organizacji takich jak Focus Ireland niepokoi fakt, że nadal nie wiadomo w jaki sposób rząd miałby to zrobić. Prawie 1000 młodych dorosłych w wieku 18-24 nie ma dachu nad głową. We are also deeply concerned that this month’s […]

Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Zgodnie ze zmianami, o których poinformował dziś po południu Tánaiste Leo Varadkar, w przyszłym roku ma wzrosnąć płaca minimalna w Irlandii.

Z Irlandii do USA za €149 – linia lotnicza wyprzedaje bilety

Aer Lingus ogłosił wyprzedaż bezpośrednich biletów z Irlandii do Stanów Zdjednoczonych reagując na doniesienia, że USA znoszą zakaz wjazdu dla zaszczepionych pasażerów z Unii Europejskiej.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też