Ruszyły wypłaty Fuel Allowance w Irlandii

Galway.pl 28 września 2021

Ruszyły wypłaty Fuel Allowance w Irlandii

Fuel Allowance, tzw. dodatek opałowy to zasiłek wypłacany w ramach National Fuel Scheme, który ma pomóc pokryć koszty ogrzewania domu w miesiącach zimowych. Pieniądze wypłacane są osobom, które pobierają długoterminowe świadczenia socjalne i nie są w stanie samodzielnie płacić za ogrzewanie.

Na jedno gospodarstwo domowe przysługuje jeden dodatek opałowy. Jest najczęściej wypłacany razem z innymi zasiłkami co tydzień lub w dwóch większych transzach. Tegoroczny fuel allowance wypłacany jest od 27 września przez kolejne 28 tygodni.

Ile wynosi Fuel Allowance w Irlandii?

Wysokość dodatku opałowego to €28 tygodniowo przez 28 tygodni lub dwie transze po €392 wypłacane od 27 września 2021 roku i 3 stycznia 2022 roku.

Aby aplikować o dodatek należy wypełnić formularz NFS 1 dostępny na poczcie, w Intreo Centres lub po kliknięciu w link.

Nie ma potrzeby aplikować o dodatek co roku. Jeśli przyznano ci już raz dodatek opałowy, a Twoja sytuacja ekonomiczna i mieszkaniowa nie uległa zmianie – fuel allowance będzie odnawiany automatycznie co roku.

Szczegółowe informacje na temat fuel allowance w Irlandii znajdziecie na stronie citizensinformation.ie.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

tabletki antykoncepcyjne w Irlandii

Bezpłatne tabletki antykoncepcyjne w Irlandii przewidziane w budżecie na 2022 rok

Jak donosi Irish Mirror, w zaplanowanym na jutro ogłoszeniu budżetu na 2022 rok znajdzie się wzmianka o €10 milionach przewidzianych na antykoncepcję dla młodych kobiet.

Fuel Allowance

Ruszyły wypłaty Fuel Allowance w Irlandii

Fuel Allowance, tzw. dodatek opałowy to zasiłek wypłacany w ramach National Fuel Scheme, który ma pomóc pokryć koszty ogrzewania domu w miesiącach zimowych. Pieniądze wypłacane są osobom, które pobierają długoterminowe świadczenia socjalne i nie są w stanie samodzielnie płacić za ogrzewanie. Na jedno gospodarstwo domowe przysługuje jeden dodatek opałowy. Jest najczęściej wypłacany razem z innymi zasiłkami co tydzień lub w dwóch większych transzach. Tegoroczny fuel allowance wypłacany jest od 27 września przez kolejne 28 tygodni. Ile wynosi Fuel Allowance w Irlandii? Wysokość dodatku opałowego to €28 tygodniowo przez 28 tygodni lub dwie transze po €392 wypłacane od 27 września 2021 roku i 3 stycznia 2022 roku. Aby aplikować o dodatek należy wypełnić formularz NFS 1 dostępny na poczcie, w Intreo Centres lub po kliknięciu w link. Nie ma potrzeby aplikować o dodatek co roku. Jeśli przyznano ci już raz dodatek opałowy, a Twoja sytuacja ekonomiczna i mieszkaniowa nie uległa zmianie […]

szczepionka covid-19

Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Od jutra rano, 28 września, będzie czynny punkt szczepień na terenie kampusu NUI Galway. Od godziny 9:00 do 17:00 w głównym budynku Arts-Science studenci oraz personel uczelni, którzy chcą zaszczepić się przeciw Covid-19 będą mieli taką okazję.

Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta liczba osób bezdomnych w Irlandii. Najnowsze dane z Department of Housing pokazują, że bez dachu nad głową pozostaje 8212. 2189 z nich to dzieci.

Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Zgodnie ze zmianami, o których poinformował dziś po południu Tánaiste Leo Varadkar, w przyszłym roku ma wzrosnąć płaca minimalna w Irlandii.

Z Irlandii do USA za €149 – linia lotnicza wyprzedaje bilety

Aer Lingus ogłosił wyprzedaż bezpośrednich biletów z Irlandii do Stanów Zdjednoczonych reagując na doniesienia, że USA znoszą zakaz wjazdu dla zaszczepionych pasażerów z Unii Europejskiej.

Kategorie : Newsy z Irlandii

Zobacz też