Ryanair wznawia loty

Galway.pl 12 maja 2020

Ryanair wznawia loty

Po czterech miesiącach nadszedł czas by Europa znów zaczęła latać. Byśmy mogli łączyć przyjaciół i rodziny, umożliwić ludziom powrót do pracy i wznowić europejską turystykę, która zapewnia miliony miejsc pracy – powiedział Eddie Wilson z Ryanair.


Wraz z początkiem lipca, Ryanair wznowi ok. 40% swoich lotów. Nie obejdzie się jednak bez zmian związanych z Covid-19.

Bilety na lato (od lipca 2020) można zarezerwować już teraz, w bardzo przystępnych, jak na okres wakacyjny, cenach.

Film, który został udostępniony przez Ryanair wczoraj, pokazuje jak mogą wyglądać przygotowania do lotu po otwarciu nieba. Na terminalach widzimy osłony oddzielające pasażerów od obsługi. Podróżujący i personel lotniska noszą maski. Pasażerowie mogą być poddawaniu rutynowemu badaniu temperatury ciała. Podróżującym zaleca się zmierzenie temperatury przed wyjściem na lotnisko.

Jeśli nie przejdziesz testu temperatury, wrócisz do domu

Samoloty linii będą codziennie dezynfekowane. Na pokładzie będą świadczone ograniczone usługi i akceptowane tylko płatności zbliżeniowe. Podczas całej podróży, wszędzie gdzie to możliwe, należy zachować dystans społeczny.

Jak będzie wygląda podróż samolotem po otwarciu nieba?

Powrót do latania ogłosiły także inne linie lotnicze w tym: Wizz Air i KLM.

Wielu podróżujących, których loty w związku z pandemią Covid-19 zostały odwołane, czeka na zwrot pieniędzy. Jeśli zgodziliście się na voucher zamiast zwrotu, możecie teraz zarezerwować nowy lot korzystając z pieniędzy zgromadzonych na kuponie.

Jak wykorzystać voucher Ryanair?

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Protest przeciwko rasizmowi i przemocy policyjnej w sobotę w Galway

Na najbliższą sobotę zaplanowano w Galway pokojową demonstrację przeciwko rasizmowi. Podobne protesty miały już miejsce w Ameryce Północnej i na kontynencie europejskim po tym jak w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych Afroamerykanin George Floyd zmarł na skutek brutalnej akcji policji.

Zoo w Dublinie otwarte

Zoo w Dublinie zostało dziś ponownie otwarte. Jak można się było spodziewać wprowadzono szereg nowych środków ostrożnosci mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Podatek od nieruchomości w Irlandii – zmiany w Local Property Tax

Podatek od nieruchomości, podobnie jak abonament telewizyjny to jedna z wielu „radości” jakie spotykają nas w dorosłym życiu. Rok 2020 niesie ze sobą zmiany w LPT, z którymi warto się zapoznać, jeśli posiadamy własne lokum w Irlandii.

Od dziś obowiązek wskazania miejsca pobytu po przyjeździe do Irlandii

Od dziś, 28 maja, osoby przybywające do Irlandii są zobowiązane do wypełnienia specjalnego formularza Passenger Locator Form w celu wskazania miejsca swojego pobytu na wyspie.

Eason zwolni 150 pracowników

Znana irlandzka księgarnia Eason, ma w planach zwolnienie 150 pracowników. Wszystko za sprawą pandemii Covid-19 i konieczności zamknięcia sklepów. Sprzedawca musi obniżyć koszty o 30% aby utrzymać się na rynku.

Do €10,000 na start dla małych przedsiębiorstw

15 maja Minister Heather Humphreys ogłosił utworzenie programu Covid-19 Restart Grants o łącznej wartości €250 milionów.

Zobacz też