Skuteczność szczepionki Pfizera przeciw Covid-19 ponad 90%

Galway.pl 10 listopada 2020

Skuteczność szczepionki Pfizera przeciw Covid-19 ponad 90%

Globalne badanie kliniczne szczepionki przeciw Covid-19 wyprodukowanej przez Pfizer i BioNTech potwierdziło jej skuteczność na poziomie 90%.

Pierwsze wyniki trzeciej fazy testów zostały ogłoszone wczoraj, 9 listopada.

Dziś jest wielki dzień dla nauki i ludzkości – powiedział dr Albert Bourl, prezes i dyrektor generalny firmy Pfizer.

Analizy skuteczności szczepionki zostały przeprowadzone przez zewnętrzny i niezależny organ. Początkowo oczekiwano uzyskanie wyniku na poziomie 50% co oznaczałoby, że szczepionka będzie chronić jedynie połowę osób, które ją otrzymają. Wyniki analiz przeszły najśmielsze oczekiwania.

Międzynarodowy trial rozpoczął się w lipcu i objął 43,538 uczestników z różnych środowisk. Szczepionka podawana była w dwóch etapach, a odporność na Covid-19 uczestnicy badania uzyskiwali po upływie 28 dni od podania pierwszej dawki.

Data Monitoring Committee – niezależny organ analizujący efekty szczepionki Pfizera nie zgłosił żadnych poważnych skutków ubocznych przyjęcia szczepionki.

Pfizer i BioNTech pracują nad przygotowaniem niezbędnych danych dotyczących bezpieczeństwa i produkcji, które zostaną przekazane amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), aby wykazać bezpieczeństwo i jakość wytwarzanej szczepionki.

Twórcy szczepionki przeciwko Covid-19 szacują, że jeszcze przed końcem tego roku zostanie wyprodukowanych 50 milionów szczepionek i nawet 1,3 miliarda w 2021 roku.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Niemcy chcą zamknąć wszystkie resorty narciarskie w Unii Europejskiej

Zachodni sąsiedzi Polski oświadczyli, że będą naciskać Europę aby zabroniła w tym roku urlopów w narciarskich resortach. Wszystko oczywiście za sprawą panującej pandemii Covid-19.

Microsoft w Dublinie szuka 200 pracowników

Microsoft ogłosił, że zamierza utworzyć 200 nowych miejsc pracy w swoim oddziale w Dublinie zwiększając tym samym liczbę zatrudnionych w Microsoft w Irlandii pracowników do 2,700.

Jest brytyjska szczepionka przeciw Covid-19

Kolejne dobre wieści napływają ze świata w sprawie szczepionek przeciw Covid-19. Brytyjska firma farmaceutyczna AstraZeneca i Uniwersytet w Oksfordzie potwierdziły, że ich szczepionka wykazuje skuteczność na poziomie 70%, a po podaniu dwóch dawek nawet 90%.

Zoo w Dublinie

Zagrożone zamknięciem Zoo w Dublinie zebrało milion euro w 12 godzin

Dublińskie zoo, które z powodu pandemii Covid-19 stanęło przed groźbą permanentnego zamknięcia, zebrało w ciągu niespełna 12 godzin €1,000,000.

Jeszcze przed świętami pracę w Boston Scientific może stracić kilkuset pracowników

Zlokalizowana od 25 lat na Ballybrit w Galway firma medyczna, Boston Scientific, ogłosiła we wtorek, że zaprzestaje produkcji jednego ze swoich urządzeń medycznych, co będzie skutkowało zwolnieniami jeszcze przed końcem roku.

Nowa szczepionka na Covid-19 jeszcze skuteczniejsza od poprzedniej

Druga szczepionka na Covid-19, o której wiadomo, wykazuje jeszcze wyższą skuteczność od zastrzyków Pfizer’a i BioNTech.

Kategorie : Newsy ze świata

Zobacz też