Szczepienia przeciw Covid-19 bez umawiania

Galway.pl 7 września 2021

Szczepienia przeciw Covid-19 bez umawiania

Punkty szczepień w centrum szczepień Ballybrit Racecourse pozostaną otwarte przez nadchodzący weekend. W centrum będzie można otrzymać szczepionkę bez konieczności umawiania.

Punkty dostępne są dla wszystkich osób powyżej 12 roku życia bez względu na to czy chcą otrzymać pierwszą czy drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19.

W piątek i niedzielę możecie otrzymać szczepionkę Pfizer, w sobotę drugą dawkę Moderny. W przypadku Pfizera drugą dawkę można otrzymać co najmniej 21 dni po pierwszej, w przypadku Moderny 28 dni po pierwszej dawce.

Osoby w wieku 12 – 15 lat potrzebują zgody rodzica lub opiekuna prawnego.

Harmonogram weekendowego centrum wygląda następująco:

  • Piątek 10 września: od 13:00 do 19:00. Dawka Pfizera 1 i 2
  • Sobota 11 września: 8.30 do 12.30. Moderna tylko 2 dawka
  • Niedziela 12 września: od 8.30 do 16.00. Dawka Pfizera 1 i 2

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

szczepionka covid-19

Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Od jutra rano, 28 września, będzie czynny punkt szczepień na terenie kampusu NUI Galway. Od godziny 9:00 do 17:00 w głównym budynku Arts-Science studenci oraz personel uczelni, którzy chcą zaszczepić się przeciw Covid-19 będą mieli taką okazję.

Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta liczba osób bezdomnych w Irlandii. Najnowsze dane z Department of Housing pokazują, że bez dachu nad głową pozostaje 8212. 2189 z nich to dzieci.

Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Zgodnie ze zmianami, o których poinformował dziś po południu Tánaiste Leo Varadkar, w przyszłym roku ma wzrosnąć płaca minimalna w Irlandii.

Z Irlandii do USA za €149 – linia lotnicza wyprzedaje bilety

Aer Lingus ogłosił wyprzedaż bezpośrednich biletów z Irlandii do Stanów Zdjednoczonych reagując na doniesienia, że USA znoszą zakaz wjazdu dla zaszczepionych pasażerów z Unii Europejskiej.

Będzie Aldi na Ballybrit

Rada Miasta Galway wydała pozwolenie na budowę nowego supermarketu Aldi przy Old Monivea Road w Galway. Sklep będzie miał powierzchnię 1254 mkw. A jego budowa pochłonie aż 9 mln euro.

ceny domów w Irlandii

Ceny domów w Irlandii znów w górę

Raport opublikowany dziś przez CSO stwierdza jasno, że ceny domów w Irlandii wzrosły od zeszłego roku o 8.6%. Nieruchomości w Dublinie są o 8,1%, a poza stolicą aż o 9.1% droższe niż rok temu.

Kategorie : Newsy z Galway
Tagi :

Zobacz też