Szkoły w Irlandii zamknięte przynajmniej do końca stycznia

Galway.pl 5 stycznia 2021

Szkoły w Irlandii zamknięte przynajmniej do końca stycznia

No i stało się. Premier Micheál Martin poinformował, że rząd zamierza przedłużyć przerwę świąteczną w szkołach do końca stycznia.

Musimy planować długofalowo, wyjść poza następny tydzień czy dwa. Nasze decyzje mają na celu zachowanie trwającego roku szkolnego we względnie niezmienionej formie. Chcemy aby egzaminy maturalne odbyły się w tradycyjny sposób – powiedział premier.

Dodał, że szkoły są bezpieczne jednak zależy mu na mobilizacji społeczeństwa w dobie rosnącej liczby przypadków Covid-19 w społeczeństwie.

Rząd spotka się 30 stycznia w celu omówienia dalszych kroków jednak na ten moment szkoły pozostaną zamknięte do końca miesiąca.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

W tym roku parada okazji Dnia Świętego Patryka inna niż dotychczas

W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Oficjalną paradę zastąpi w marcu 2021 roku impreza wirtualna.

Tylko 2% populacji Irlandii zaszczepiona przeciw Covid-19

Według najnowszych danych, tylko 94000 osób w Irlandii otrzymało szczepionkę przeciw Covid-19.

Ryanair najgorszy w wypłacaniu zwrotów za anulowane loty

Ryanair wraz z Virgin Atlantic otrzymały najniższe noty w ankiecie dotyczącej wypłat zwrotów za anulowane loty, przeprowadzonej przez organ ochrony konsumentów Which?. Obie linie zostały daleko w tyle za swoimi konkurentami: Jet 2, Tui, British Airways i easyJet.

Cow and Gate i Aptamil Muesli wycofane ze sprzedaży

Nutricia – producent sprzedawanych w irlandzkich sklepach przekąsek dla dzieci Cow and Gate i Aptamil Muesli, wycofuje część swoich produktów ze sprzedaży.

Irlandzkie szpitale przepełnione, pielęgniarki wzywają rząd do interwencji

Irlandzka Organizacja Pielęgniarek i Położnych (INMO) wezwała rząd do pilnej interwencji, w tym do włączenia prywatnych szpitali od użytku publicznego aby odciążyć państwowe placówki zdrowia.

Wjazd do Irlandii tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19

Irlandzki Rząd ogłosił dziś zaostrzone zasady wjazdu do Irlandii w czasie pandemii Covid-19.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też