Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Galway.pl 27 września 2021

Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Od jutra rano, 28 września, będzie czynny punkt szczepień na terenie kampusu NUI Galway. Od godziny 9:00 do 17:00 w głównym budynku Arts-Science studenci oraz personel uczelni, którzy chcą zaszczepić się przeciw Covid-19 będą mieli taką okazję.

Punkt będzie otwarty do czwartku włącznie i będzie działał na zasadzie walk-in czyli bez umawiania. Władze uczelni oraz Saolta University Health Care Group zachęcają studentów do szczepień aby mogli w pełni cieszyć się studenckim życiem.

Frank Harburn, dyrektor generalny Saolta powiedział, że studenci podczas pandemii wykazali się ogromną odpowiedzialnością i za to im dziękuje.

Wyszczepialność wśród osób młodych w Irlandii jest dosyć wysoka co ma pozytywny wpływ na wskaźnik zakażeń w regionie zachodnim. Ponieważ ograniczenia związane z Covid-19 są stopniowo łagodzone, a życie na kampusie wraca do normy, prosimy studentów, którzy jeszcze się nie zaszczepili lub potrzebują przyjąć drugą dawkę o zgłoszenie się do organizowanych na uczelniach punktów – powiedział.

Szczepionka jest bezpłatna, bezpieczna i stanowi najlepszą formę ochrony przed poważnym zachorowaniem związanym z Covid-19 – dodał.

Aby się zaszczepić trzeba okazać ID ze zdjęciem. Szczepionka nie zostanie podana osobom bez dokumentu tożsamości. W przypadku pobierania drugiej dawki należy przedłożyć kartę szczepienia w celu weryfikacji daty pierwszej dawki. Zaleca się aby między pierwszą, a drugą dawką minęło minimum 21 dni.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

tabletki antykoncepcyjne w Irlandii

Bezpłatne tabletki antykoncepcyjne w Irlandii przewidziane w budżecie na 2022 rok

Jak donosi Irish Mirror, w zaplanowanym na jutro ogłoszeniu budżetu na 2022 rok znajdzie się wzmianka o €10 milionach przewidzianych na antykoncepcję dla młodych kobiet.

Fuel Allowance

Ruszyły wypłaty Fuel Allowance w Irlandii

Fuel Allowance, tzw. dodatek opałowy to zasiłek wypłacany w ramach National Fuel Scheme, który ma pomóc pokryć koszty ogrzewania domu w miesiącach zimowych. Pieniądze wypłacane są osobom, które pobierają długoterminowe świadczenia socjalne i nie są w stanie samodzielnie płacić za ogrzewanie.

szczepionka covid-19

Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Od jutra rano, 28 września, będzie czynny punkt szczepień na terenie kampusu NUI Galway. Od godziny 9:00 do 17:00 w głównym budynku Arts-Science studenci oraz personel uczelni, którzy chcą zaszczepić się przeciw Covid-19 będą mieli taką okazję. Punkt będzie otwarty do czwartku włącznie i będzie działał na zasadzie walk-in czyli bez umawiania. Władze uczelni oraz Saolta University Health Care Group zachęcają studentów do szczepień aby mogli w pełni cieszyć się studenckim życiem. Frank Harburn, dyrektor generalny Saolta powiedział, że studenci podczas pandemii wykazali się ogromną odpowiedzialnością i za to im dziękuje. Wyszczepialność wśród osób młodych w Irlandii jest dosyć wysoka co ma pozytywny wpływ na wskaźnik zakażeń w regionie zachodnim. Ponieważ ograniczenia związane z Covid-19 są stopniowo łagodzone, a życie na kampusie wraca do normy, prosimy studentów, którzy jeszcze się nie zaszczepili lub potrzebują przyjąć drugą dawkę o zgłoszenie się do organizowanych na uczelniach punktów – powiedział. Szczepionka jest bezpłatna, […]

Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta liczba osób bezdomnych w Irlandii. Najnowsze dane z Department of Housing pokazują, że bez dachu nad głową pozostaje 8212. 2189 z nich to dzieci.

Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Zgodnie ze zmianami, o których poinformował dziś po południu Tánaiste Leo Varadkar, w przyszłym roku ma wzrosnąć płaca minimalna w Irlandii.

Z Irlandii do USA za €149 – linia lotnicza wyprzedaje bilety

Aer Lingus ogłosił wyprzedaż bezpośrednich biletów z Irlandii do Stanów Zdjednoczonych reagując na doniesienia, że USA znoszą zakaz wjazdu dla zaszczepionych pasażerów z Unii Europejskiej.

Kategorie : Newsy z Galway
Tagi :

Zobacz też