Tegoroczny Galway Christmas Market odwołany

Galway.pl 17 października 2020

Tegoroczny Galway Christmas Market odwołany

Rada Miasta Galway postanowiła odwołać tegoroczny jarmark świąteczny znany wszystkim pod lokalną nazwą Galway Christmas Market. Włodarze miasta doszli do wniosku, że zorganizowanie takiej imprezy z zachowaniem wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa jest w dobie Covid-19 niemożliwe.

Z decyzją nie zgadzają się organizatorzy eventu twierdząc, że jest zbyt wcześnie na anulowanie imprezy, która odbywa się w mieście od 10 lat, bo nikt nie wie jakie restrykcje będą obowiązywały pod koniec listopada.

Organizatorzy jarmarku uważają, że należałoby się spodziewać, że po zakończeniu restrykcji na poziomie 3, które obowiązują do 27 października, kraj przejdzie do poziomu 2.

Dlaczego więc Rada Miasta tak szybko podjęła decyzję o anulowaniu imprezy? – docieka Moynihan Lee z Milestone Initiative.

Ciężko pracowaliśmy nad przygotowaniem tegorocznego eventu w taki sposób, by jarmark był bezpieczny, a przez pochopną decyzję Rady Miasta Galway, nasze starania poszły na marne – dodała.

Jak uważacie? Czy Jarmark Bożonarodzeniowy w Galway powinien w tym roku zawitać do centrum miasta?

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

€1,000 za zorganizowanie domówki i inne kary za nieprzestrzeganie zasad

Jak donosi The Journal, na osoby organizujące imprezy domowe w czasie obowiązywania restrykcji Covid-19 na poziomie 5, może zostać nałożony mandat w wysokości do €1000.

Co otwarte, a co zamknięte podczas sześciu tygodni restrykcji na poziomie 5 w Irlandii

Rząd ogłosił wczoraj, że w środę w nocy kraj przechodzi do restrykcji na poziomie 5 na okres sześciu tygodni. Oznacza to, że tylko „niezbędne” sklepy i usługi mogą pozostać otwarte.

Rząd planuje wprowadzić restrykcje na poziomie 5 na sześć tygodni

Jak donosi The Irish Times, na trwającym w tej chwili posiedzeniu, ministrowie zdecydują o zatwierdzenie powrotu do najostrzejszych restrykcji w całym kraju.

Restrykcje na poziomie 4 lub 5 w całej Irlandii

Irlandzki Rząd spotka się dziś po południu aby podjąć decyzję w sprawie nałożenia nowych restrykcji Covid-19.

Tegoroczny Galway Christmas Market odwołany

Rada Miasta Galway postanowiła odwołać tegoroczny jarmark świąteczny znany wszystkim pod lokalną nazwą Galway Christmas Market. Włodarze miasta doszli do wniosku, że zorganizowanie takiej imprezy z zachowaniem wszelkich wymaganych norm bezpieczeństwa jest w dobie Covid-19 niemożliwe. Z decyzją nie zgadzają się organizatorzy eventu twierdząc, że jest zbyt wcześnie na anulowanie imprezy, która odbywa się w mieście od 10 lat, bo nikt nie wie jakie restrykcje będą obowiązywały pod koniec listopada. Organizatorzy jarmarku uważają, że należałoby się spodziewać, że po zakończeniu restrykcji na poziomie 3, które obowiązują do 27 października, kraj przejdzie do poziomu 2. Dlaczego więc Rada Miasta tak szybko podjęła decyzję o anulowaniu imprezy? – docieka Moynihan Lee z Milestone Initiative. Ciężko pracowaliśmy nad przygotowaniem tegorocznego eventu w taki sposób, by jarmark był bezpieczny, a przez pochopną decyzję Rady Miasta Galway, nasze starania poszły na marne – dodała. Jak uważacie? Czy Jarmark Bożonarodzeniowy w Galway powinien w tym roku […]

Kończą się miejsca na oddziałach intensywnej terapii w irlandzkich szpitalach

Szpital Uniwersytecki w Cork, Mercy Hospital i St. Vincent’s to kolejne szpitale w kraju, w których zabrakło miejsc na oddziałach intensywnej terapii (ICU) ze względu na ciągle rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19.

Kategorie : Newsy z Galway
Tagi :

Zobacz też