Tesco dostarczy zakupy w Galway dronem

Galway.pl 10 września 2020

Tesco dostarczy zakupy w Galway dronem

Tesco we współpracy z Firmą Manna będą testować dostawę zakupów spożywczych przy pomocy dronów.

Okres próbny ma się rozpocząć pod koniec października i da mieszkańcom Oranmore Co. Galway, możliwość dostawy zakupów zrobionych w Tesco prosto do ich domów dronem.

Supermarket rozważa innowacyjną metodę dostawy tylko tzw. „małych koszyków” zakupów. Przewiduje się, że wartość tego rynku sięgnie w nadchodzących latach €11 miliardów w samej Wielkiej Brytanii.

Jeśli testy z udziałem maszyn Manna powiodą się, będziemy mogli dotrzeć do jeszcze większej liczby klientów oferując im coraz większy zakres produktów – powiedziała Claire Lorains, dyrektor ds. Innowacji w Tesco.

Manna ma już na swoim koncie udane triale dostaw. Teraz musimy przekonać się w jaki sposób zintegrować usługę z rozwiązaniami Tesco – dodał dyrektor generalny Tesco Dave Lewis.

Pierwotnym założeniem firmy utworzonej przez Bobby’ego Healya było zorganizowanie za pomocą dronów dostaw jedzenia z restauracji. Wiosną tego roku Manna miała przeprowadzić trial we współpracy z Just Eat dostarczając jedzenie do kampusu University College w Dublinie, jednak wybuch pandemii Covid-19 pokrzyżował plany.

Drony Manna mogą latać z prędkością do 80 km/h.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

2 w cenie 1 – pierwsza w historii oferta „Buy One Get One Free” w Ryanair

Ryanair ogłosił dziś błyskawiczną promocję na swoje bilety. Po raz pierwszy w historii, tani przewoźnik oferuje dwa bilety w cenie jednego.

Społecznicy z Galway poszukiwani

Polacy są jedną z najliczniejszych, a w niektórych hrabstwach najliczniejszą, mniejszością narodową w Irlandii. Jednak aby nasz głos się naprawdę liczył potrzebujemy społeczników, którzy będą nas godnie reprezentować i zadbają o nasze interesy.

Prawie połowa społeczeństwa obawia się, że najgorsze dopiero przed nami

Niemal połowa irlandzkiego społeczeństwa uważa, że sytuacja z pandemią Covid-19 pogorszy się i tak naprawdę najgorsze dopiero przed nami.

Dunnes Stores i Lidl wycofują produkty drobiowe w obawie przed listerią

Sieć sklepów Dunnes Stores wycofała dziś ze sprzedaży szereg produktów z kurczaka z powodu możliwej obecności niebezpiecznych bakterii.

Noc Kultury czyli Culture Night w Irlandii

Pomimo utrudnień wiążących się z pandemią Covid-19, coroczny wieczór kultury odbędzie się w wielu zakątkach Irlandii i to już dziś.

Zmiany w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment

Irlandzki Rząd ogłosił wczoraj kolejny zestaw zmian w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment, które wchodzą w życie dziś, 17 września.

Tagi :

Zobacz też