Ulubiony festiwal dzieci wraca do Galway mimo pandemii

Galway.pl 14 września 2020

Ulubiony festiwal dzieci wraca do Galway mimo pandemii

Galway od wielu lat znane jest jako serce irlandzkiej kultury, a wydarzenia takie jak Baboró Arts Festival umacniają to przekonanie.

Wiele festiwali, eventów i koncertów zostało w tym roku odwołanych z powodu Covid-19 ale jedno z nich, mimo pandemii, odbędzie się bez większych zakłóceń. To ulubiony festiwal najmłodszych mieszkańców Galway – Baboró Children’s Arts Festival.

Już po raz 24, Festiwal Sztuki Dziecięcej Baboró powróci do Miasta Plemion i dostarczy dzieciom, i nie tylko, wrażeń podczas wirtualnych i tradycyjnych (na żywo) wydarzeń.

Festiwal odbędzie się w dniach 5-18 października. Na dwa tygodnie jego trwania zaplanowano ponad 20 wydarzeń, w tym występ Paula Noonana z Bell X1, który zaprezentuje The Electric Kazoo, czy spektakl teatralny Paula Curleya The Dig.

Bilety będzie można kupić już dziś od 10 rano przez stronę Baboró.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

zakupy w Irlandii covid

Czego nie można kupić w Dunnes, Tesco i innych marketach w Irlandii podczas restrykcji na poziomie 5

Od tygodnia już w całej Irlandii obowiązuje piąty poziom restrykcji Covid-19. Oprócz drastycznego ograniczenia przemieszczania się i spotkań towarzyskich, rząd zakazał handlu artykułami, które nie kwalifikują się jako niezbędne.

Nastolatek raniony nożem w kościele w Galway

Wczoraj wieczorem piętnastoletni chłopiec padł ofiarą napadu z nożem w ręku. Incydent miał miejsce na terenie kościoła na Ballybane.

Rekordowa liczba pacjentów z Covid-19 w irlandzkich szpitalach

Liczba hospitalizowanych pacjentów z Covid-19 wzrosła wczoraj do najwyższego poziomu od 20 maja.

Powstanie nowa dzielnica w Galway

Do rady Miasta Galway wpłynęły właśnie plany budowy nowej dzielnicy miejskiej w północno-wschodniej części miasta Galway.

€1,000 za zorganizowanie domówki i inne kary za nieprzestrzeganie zasad

Jak donosi The Journal, na osoby organizujące imprezy domowe w czasie obowiązywania restrykcji Covid-19 na poziomie 5, może zostać nałożony mandat w wysokości do €1000.

Co otwarte, a co zamknięte podczas sześciu tygodni restrykcji na poziomie 5 w Irlandii

Rząd ogłosił wczoraj, że w środę w nocy kraj przechodzi do restrykcji na poziomie 5 na okres sześciu tygodni. Oznacza to, że tylko „niezbędne” sklepy i usługi mogą pozostać otwarte.

Tagi :

Zobacz też