W tym roku parada okazji Dnia Świętego Patryka inna niż dotychczas

Galway.pl 20 stycznia 2021

W tym roku parada okazji Dnia Świętego Patryka inna niż dotychczas

W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas.
Oficjalną paradę zastąpi w marcu 2021 roku impreza wirtualna.

Informacje potwierdził niedawno premier Micheál Martin. Podkreślił, że do czasu obchodów nie zostanie zaszczepiona wystarczająca część populacji aby impreza mogła przebiegać bezpiecznie.

Mimo że tradycyjne parady nie odbędą się, organizatorzy Narodowego Festiwalu Świętego Patryka zapewniają, że festiwal, a także sama parada zostaną zorganizowane w formie wirtualnej. Występy będzie można oglądać w zaciszu własnego domu.

Patronem medialnym tegorocznego przedsięwzięcia będzie RTÉ (#RTÉVirtualParade). Szczegóły tego nietypowego wydarzenia poznamy w najbliższych tygodniach.
Wiadomo, że festiwal potrwa od 12 do 17 marca i będzie dostępny pod adresem stpatricksfestival.ie dla widzów na całym świecie.

Organizatorzy obiecują “bogaty i dynamiczny” program festiwalu obejmujący występy setek artystów w tym muzyków, aktorów, plastyków i innych wykonawców występujących na żywo, a także organizacji społecznych z całej Irlandii.

Aktualne informacje na temat festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia stpatricksfestival.ie.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Strzelanina w Dublinie – ranny nastolatek

Wczoraj wieczorem, tuż przed 11-tą, na Eugene Street w Dublinie miała miejsce strzelanina. Nastolatek odniósł szereg ran postrzałowych i w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala St James.

Powrót do szkoły – które klasy rozpoczną naukę jako pierwsze

Dziś wieczorem Premier Micheál Martin ogłosi dokładny plan powrotu uczniów do szkół.

Irlandia przyspiesza szczepienia

Irlandia przygotowuje się do przyspieszenia podawania szczepionek przeciw Covid-19. Informacją pochwalił się na swoim Twitterze Leo Varadkar zapewniając, że “lato powinno być lepsze”. Tymczasem Dania ogłosiła, że do końca czerwca zamierza zaszczepić 100% populacji kraju. W tym tygodniu w Irlandii zostanie podanych 100,000 szczepionek, a od kwietnia, co tydzień będzie szczepionych 250,000 osób tygodniowo. I know we’re getting tired of lockdown but here’s positive thought for the week ahead. Next week, for first time, more than 100k people will receive vaccine. Rampup continues. In April, it’ll be c250k a week. Vacination works and will help us end pandemic. Summer should be better — Leo Varadkar (@LeoVaradkar) February 21, 2021 Szczepienia działają i pomogą nam wygrać z pandemią – dodał były minister. Szacuje się, że od kwietnia liczba osób zaszczepionych znacznie wzrośnie. Szczepionki będą dostępne u lekarzy pierwszego kontaktu, w aptekach, w przynajmniej dziewięciu dużych centrach szczepień i ponad 25 średnich […]

Klientów Revoluta w Irlandii czekają podwyżki

Znany wszystkim dostawca usług bankowych, postrach banków – Revolut, planuje wprowadzić podwyżkę opłat do karty już od 23 kwietnia.

Obowiązkowa kwarantanna w hotelu po przyjeździe do Irlandii

Irlandzki Rząd podjął dziś decyzję w sprawie regulacji dotyczących obowiązkowej kwarantanny w hotelu dla osób przybywających do Irlandii z 20 krajów.

Wystarczy jedna dawka – nowa szczepionka przeciw Covid-19 już w marcu

Premier Irlandii Micheál Martin potwierdził, że nowa szczepionka przeciw Covid-19, powinna być dostępna w Irlandii w ciągu miesiąca. Produkt Johnson & Johnson ma być przełomem w narodowym planie szczepień bo wystarczy tylko jedna dawka aby uzyskać odporność na koronawirusa.

Kategorie : Newsy z Irlandii
Tagi :

Zobacz też