Ważność praw jazdy przedłużona

Galway.pl 11 sierpnia 2020

Ważność praw jazdy przedłużona

Department of Transport potwierdził, że ważność praw jazdy, których ważność wygasła po 1 marca 2020 roku została automatycznie przedłużona na 7 miesięcy.

Wszystko za sprawą niewydolności Road Safety Authority w czasie pandemii Covid-19.

Jeśli Twoje prawo jazdy wygasło 15 marca – jego ważność została przedłużona do 15 października – tłumaczy Departament Transportu.

RSA, który zarządza National Driver License Service (NDLS), oświadczył, że zamierza rozszerzyć swoje usługi online w nadchodzących miesiącach aby ułatwić petentom załatwianie spraw związanych z przedłużaniem ważności dokumentów.

Dodatkowo osoby powyżej 70 roku życia nadal nie muszą przedkładać aktualnego badania lekarskiego w celu odnowienia prawa jazdy. Zwolnienie to obowiązuje do grudnia tego roku.

Osoby, które miały wyznaczony termin na sierpień i wrzesień tego roku najprawdopodobniej otrzymają informację od NDLS o anulowaniu wizyty w urzędzie.

Learner permits wydane między 1 lipca a 31 października zostały przedłużone o cztery miesiące.

Szczegółowe informacje na temat ważności praw jazdy znajdziecie na stronie NDLS.

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

Prawie połowa społeczeństwa obawia się, że najgorsze dopiero przed nami

Niemal połowa irlandzkiego społeczeństwa uważa, że sytuacja z pandemią Covid-19 pogorszy się i tak naprawdę najgorsze dopiero przed nami.

Dunnes Stores i Lidl wycofują produkty drobiowe w obawie przed listerią

Sieć sklepów Dunnes Stores wycofała dziś ze sprzedaży szereg produktów z kurczaka z powodu możliwej obecności niebezpiecznych bakterii.

Noc Kultury czyli Culture Night w Irlandii

Pomimo utrudnień wiążących się z pandemią Covid-19, coroczny wieczór kultury odbędzie się w wielu zakątkach Irlandii i to już dziś.

Zmiany w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment

Irlandzki Rząd ogłosił wczoraj kolejny zestaw zmian w zasiłku Covid Pandemic Unemployment Payment, które wchodzą w życie dziś, 17 września.

Nowe wytyczne w sprawie samoizolacji w Irlandii

Okres samoizolacji w Irlandii został właśnie skrócony z 14 do 10 dni. Nowe wytyczne zostały ogłoszone przez HSE i HPSC wczoraj.

Ulubiony festiwal dzieci wraca do Galway mimo pandemii

Galway od wielu lat znane jest jako serce irlandzkiej kultury, a wydarzenia takie jak Baboró Arts Festival umacniają to przekonanie.

Kategorie : Newsy z Irlandii

Zobacz też