Wielkie sprzątanie plaży w Galway i nie tylko

Galway.pl 2 września 2021

Wielkie sprzątanie plaży w Galway i nie tylko

Dzięki dopisującej pogodzie, irlandzkie plaże sprawiły nam w tym roku wiele radości. Mogliśmy się przez wiele dni (jak na Irlandię) cieszyć słońcem, wygrzewać kości nad wodą i pływać w nie tak lodowatym Atlantyku.

Minusem takiej eksploatacji plaż w sezonie letnim jest oczywiście ich wyjątkowe zaśmiecenie. W związku z tym Rada Miejska Galway we współpracy z Clean Coasts, organizują w tym miesiącu wielkie sprzątanie plaż w całym mieście.

Event odbędzie się w sobotę, 18 września i będzie częścią corocznej, ogólnokrajowej inicjatywy The Love Galway City: Big Beach Clean. Od 10 do 16:00 na miejskich plażach w Galway (Ballyloughane Beach, Claddagh Hall i Hunter’s Park (Lough Rusheen Park, Barna Road)) rozstawione będą kontenery na odpady.

Jeśli chcecie zorganizować grupowe sprzątanie możecie zarejestrować się przez stronę https://cleancoasts.org/our-initiatives/big-beach-clean/ aby otrzymać niezbędne do sprzątania akcesoria.

W 2019 roku w ogólnokrajowej akcji sprzątania plaż, która miała miejsce między 20 a 21 września, wzięło udział 8,000 ochotników, którzy z irlandzkich plaż usunęli aż 45 ton śmieci.

Zorganizowane akcje Big Beach Clean odbędą się w tym roku w:

  • Dublin – Bull Island – Friday, 17th September @ 8:00am
  • Sligo – Strandhill – Saturday, 18th of September @ 12:00pm
  • Waterford – Ardmore – Friday, 17th of September @ 1:00pm
  • Donegal – Bundoran– Friday, 17th of September @ 1:00pm
  • Cork – Garryvoe – Saturday, 18th of September @ 10:00am
  • Wicklow – Greystones – Saturday, 18th of September @10:00am
  • Louth – Templetown – Saturday, 18th of September @ 10:00am

Masz coś do sprzedania? Szukasz mieszkania lub współlokatora?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie w 3 minuty i dotrzyj do tysięcy Polaków w Irlandii.

Więcej newsów

szczepionka covid-19

Szybkie szczepienia dla studentów na NUI Galway

Od jutra rano, 28 września, będzie czynny punkt szczepień na terenie kampusu NUI Galway. Od godziny 9:00 do 17:00 w głównym budynku Arts-Science studenci oraz personel uczelni, którzy chcą zaszczepić się przeciw Covid-19 będą mieli taką okazję.

Rośnie liczba bezdomnych w Irlandii. Ponad 2000 z nich to dzieci.

Już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta liczba osób bezdomnych w Irlandii. Najnowsze dane z Department of Housing pokazują, że bez dachu nad głową pozostaje 8212. 2189 z nich to dzieci.

Wzrośnie minimalna płaca i emerytury w Irlandii

Zgodnie ze zmianami, o których poinformował dziś po południu Tánaiste Leo Varadkar, w przyszłym roku ma wzrosnąć płaca minimalna w Irlandii.

Z Irlandii do USA za €149 – linia lotnicza wyprzedaje bilety

Aer Lingus ogłosił wyprzedaż bezpośrednich biletów z Irlandii do Stanów Zdjednoczonych reagując na doniesienia, że USA znoszą zakaz wjazdu dla zaszczepionych pasażerów z Unii Europejskiej.

Będzie Aldi na Ballybrit

Rada Miasta Galway wydała pozwolenie na budowę nowego supermarketu Aldi przy Old Monivea Road w Galway. Sklep będzie miał powierzchnię 1254 mkw. A jego budowa pochłonie aż 9 mln euro.

ceny domów w Irlandii

Ceny domów w Irlandii znów w górę

Raport opublikowany dziś przez CSO stwierdza jasno, że ceny domów w Irlandii wzrosły od zeszłego roku o 8.6%. Nieruchomości w Dublinie są o 8,1%, a poza stolicą aż o 9.1% droższe niż rok temu.

Zobacz też